Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.07 19:15

Ukrainos parlamentas ragina imtis naujų sankcijų prieš Rusiją

BNS 2018.06.07 19:15

Ukrainos Aukščiausioji Rada ketvirtadienį pasmerkė Maskvos miesto teismo paskelbtą nuosprendį už šnipinėjimą nuteistam ukrainiečių žurnalistui Romanui Suščenkai, kuriam buvo skirta 12 metų laisvės atėmimo bausmė, ir paragino tarptautinę bendruomenę įvesti naujų sankcijų Rusijai.

„Ukrainos Aukščiausioji Rada pareiškia, kad Maskvos miesto teismo nuosprendis šioje byloje remiasi akivaizdžiai suklastotais kaltinimais, suklastotais įkalčiais ir yra eilinis įrodymas, kad Rusijoje nėra teisingumo ir yra tęsiamas Ukrainos piliečių persekiojimas dėl politinių motyvų“, – sakoma Ukrainos parlamento kreipimesi.

Aukščiausioji Rada dokumente reikalauja, kad Rusijos valdžia liautųsi pažeidinėjusi žmogaus teises ir laisves, panaikintų R. Suščenkai skirtą, jos nuomone, neteisėtą bausmę, jį išlaisvintų ir užtikrintų jo sugrąžinimą į Ukrainą.

Ukrainos parlamentas taip pat paragino tarptautinę bendruomenę pasmerkti Rusijos politiką ir padidinti spaudimą, kad būtų išlaisvintas R. Suščenka ir kiti kalinami Ukrainos piliečiai.

„Ukrainos Aukščiausioji Rada kreipiasi į visas pasaulio valstybes, tarptautines organizacijas ir institucijas, ragindama įvesti naujų sankcijų Rusijai dėl tęsiamų žmogaus teisių pažeidinėjimų ir politinio persekiojimo, ypač dėl Maskvos miesto teismo neteisėto sprendimo Rusijos neteisėtai sulaikyto Romano Suščenkos byloje“, – nurodoma dokumente.

R. Suščenka buvo sulaikytas atvykęs į Maskvą 2016 metais ir apkaltintas šnipinėjimu. Prokurorai prašė jam skirti 14 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant griežto režimo kolonijoje.

49 metų reporterio advokatas Markas Feiginas sako, kad šešerius metus Prancūzijoje gyvenęs ir Ukrainos valstybinės naujienų agentūros „Ukrinform“ korespondentu Paryžiuje dirbęs R. Suščenka ne kartą lankėsi Rusijoje. Jis buvo suimtas, kai ten atvyko privačiais reikalais.

Maskvos miesto teismas birželio 4 dieną pasiuntė R. Suščenką už grotų 12 metų, bausmę atliekant griežto režimo kolonijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi