Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.11 12:53

Bosnijoje minimos 17-osios Srebrenicos žudynių metinės

ELTA 2012.07.11 12:53

Trečiadienį Bosnijoje minimos 17-osios Srebrenicos žudynių, per kurias Bosnijos serbų pajėgos nužudė 8 tūkst. musulmonų vyrų ir berniukų, metinės.    

Trečiadienį Bosnijoje minimos 17-osios Srebrenicos žudynių, per kurias Bosnijos serbų pajėgos nužudė 8 tūkst. musulmonų vyrų ir berniukų, metinės.

Žmonės iš visos Bosnijos ir Hercegovinos bei kitų šalių susirinko rytiniame Bosnijos mieste, kur vyksta minėjimo ceremonija.

Ceremonijos metu bus palaidota 520 aukų, kurių tapatybės buvo tik neseniai nustatytos, palaikai.

Renginio organizatoriai tikisi, kad minėjimo ceremonijoje dalyvaus daugiau nei 30 tūkst. žmonių. Be kita ko, į ją atvyko ir delegacijos iš daugelio šalių, įskaitant Serbiją.

Pranešama, kad kai kurie Srebrenicos gyventojai – etniniai serbai – nedalyvaus minėjime.

1995 metų liepą Bosnijos serbų kariai sistemingai nužudė 8 tūkst. musulmonų vyrų ir berniukų.

Žudynės vyko per Bosnijos karą 1992-1995 metais. Bosnijos serbų kariškiai, kuriems vadovavo Ratkas Mladičius, užpuolė Srebrenicą ir nuo moterų atskyrė vyrus bei berniukus ir juos vėliau išžudė.

R. Mladičius yra teisiamas Jungtinių Tautų karo nusikaltimų tribunole Hagoje dėl kaltinimų genocidu per Srebrenicos žudynes ir Sarajevo apsiaustį.           

B. Obama smerkia mėginimus neigti genocidą Srebrenicoje

Minint 17-ąsias Srebrenicos žudynių metines, JAV prezidentas Barackas Obama pasmerkė mėginimus neigti 1995 metų liepą Rytų Bosnijoje įvykdytą genocidą, praneša agentūra AFP.

„Jungtinės Valstijos priešinsis bet kokiam mėginimui iškraipyti šio nusikaltimo mastą, jį pateisinti, juodinti aukas ar neigti nenuginčijamus faktus, kad šis nusikaltimas yra genocidas“, – sakoma B. Obamos pareiškime, kurį išplatino JAV ambasada Sarajeve.

Birželio pradžioje naujasis Serbijos prezidentas nacionalistas Tomoslavas Nikoličius viename interviu pareiškė, kad žudynės Srebrenicoje, jo nuomone, nebuvo genocidas.

Bosnijos serbų daliniai 1995 metų liepą užėmė Srebrenicą ir išžudė 8 000 musulmonų berniukų ir vyrų. Tai buvo didžiausias karo nusikaltimas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi