Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.06 10:40

Prancūzų „žmogui vorui“ sutrukdyta įkopti į dangoraižį Seule

BNS 2018.06.06 10:40

Prancūzas Alainas Robert`as trečiadienį bandė įkopti į penktą pagal aukštį pasaulio pastatą – 123 aukštų dangoraižį „Lotte World Tower“ Seule – ir jau buvo įveikęs daugiau kaip pusę kelio, bet apsaugininkai privertė jį nutraukti kopimą.

„Prancūzų žmogumi voru“ pramintas 55 metų A. Robert`as į dangoraižį kopė plikomis rankomis, be jokių virvių, o darbuotojai jį vijosi pastato viduje.

„Užlipau maždaug 75 aukštus, o tada viskas truputį priminė katės ir pelės žaidimą“, – naujienų agentūrai AFP sakė A. Robert`as.

„Galiausiai nusprendžiau pasiduoti“, – pridūrė jis.

Priežiūros darbams skirtu kėlimo įrenginiu jis buvo užkeltas ant stogo ir areštuotas.

AFP/Scanpix nuotr.

Laukdamas policijoje jis AFP sakė, kad savo žygiu norėjo pagerbti abiejų Korėjų pastarojo meto taikos pastangas, ir vylėsi, kad pareigūnai į tai atsižvelgs.

„Galiu gauti didelę baudą ... Bet padariau tai dėl to, kas šiuo metu vyksta tarp Pietų Korėjos ir Šiaurės Korėjos, – sakė A. Robert`as. – Tai mano būdas padėkoti (Šiaurės Korėjos lyderiui) Kim Jong Unui ir Moon Jae-inui.“

Per pastaruosius du mėnesius branduolinį ginklą turinčios Šiaurės Korėjos lyderis du kartus susitiko su Pietų Korėjos prezidentu. Per susitikimus jie šypsojosi, apkabino vienas kitą, nors daug metų tarp šalių tvyrojo didelė įtampa.

A. Robert`as be virvių ir kitokios saugumo įrangos yra įkopęs į daugiau kaip 100 pastatų. Guinnesso rekordų knygoje rašoma, kad jis „be pašalinės pagalbos įkopė į daugiausiai pastatų“.

Tarp jo pergalių yra daug aukščiausių pasaulio dangoraižių ir garsių statinių, tokių kaip Eiffelio bokštas, Sidnėjaus operos rūmai, „Petronas Twin Towers“ Kvala Lumpūre ir „Burj Khalifa“ Dubajuje, kur jis naudojo siurbtukus ir saugumo virvę, nes dangoraižis neturi atbrailų.

„Lotte World Tower“ apsaugininkams pastebėjus prancūzą, prie dangoraižio buvo atsiųsti keli ugniagesių ir policijos ekipažai.

„Apgailėtina. Jis kopė be leidimo. Tai pavojinga“, – sakė „Lotte World Tower“ atstovas You In-sikas.

A. Robert`as yra kelis kartus skaudžiai kritęs ir apskaičiavo, kad dėl nelaimingų atsitikimų yra 66 proc. neįgalus. Už savo žygius jis daugybę kartų buvo areštuotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi