Pasaulyje

2018.06.05 18:30

Nepaisydamas įtemptų Rusijos ir ES ryšių Putinas lankosi Austrijoje

BNS2018.06.05 18:30

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį atvyko pirmo per ketvirtąją savo kadenciją užsienio vizito į Austriją, vieną iš draugiškiausių Maskvai Europos Sąjungos valstybių.

Prieš susitikimus su Austrijos lyderiais V. Putinas paneigė kalbas, esą Rusija turi ketinimų suskaldyti 28 nares turinčią Bendriją. Interviu austrų visuomeniniam transliuotojui ORF Rusijos prezidentas sakė, jog Maskva nori, kad ES „būtų vieninga ir klestėtų, nes ES yra mūsų svarbiausia prekybos ir verslo partnerė“.

Tai yra šeštas oficialus V. Putino vizitas į tradiciškai neutralios pozicijos besilaikančią Austriją. Šįkart jo apsilankymas Austrijoje sutampa su 50-omis Sovietų Sąjungos dujų tiekimo šiai Europos valstybei pradžios metinėmis.

Kitaip nei daugelis kitų ES valstybių, Austrija neišsiuntė Rusijos diplomatų dėl buvusio rusų dvigubo šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimo anksčiau šiemet Didžiojoje Britanijoje.

Kovą konservatorius kancleris Sebastianas Kurzas atkreipė dėmesį į „tradiciškai gerus ryšius“ su Rusija ir sakė, jog jo vyriausybė pasinaudos jais, kad paspaustų Maskvą siekiant išsiaiškinti to išpuolio aplinkybes. Pasak kanclerio, Viena laikosi „nuomonės, jog yra svarbu palaikyti dialogo kanalus“.

V. Putinas turėtų susitikti su Austrijos prezidentu liberalu Alexander`u Van der Bellenu, S. Kurzu ir vicekancleriu Heinzu-Christianu Strache. Pastarojo vadovaujama kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe) gruodį prisijungė prie Austrijos vyriausybės kaip jaunesnioji koalicijos partnerė. Be to, savaitgalį H.-Ch. Strache paragino ES panaikinti sankcijas Rusijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt