Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.05 17:34

H. Weinsteinas nepripažino kaltės dėl kaltinimų lytiniais nusikaltimais

BNS 2018.06.05 17:34

Nešlovę užsitraukęs Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas, kurio karjera prieš aštuonis mėnesius žlugo užgriuvus moterų pareiškimų dėl nederamo elgesio lavinai, antradienį Niujorko teisme padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl jam pateiktų kaltinimų išžaginimu ir kitais lytiniais nusikaltimais prieš dvi moteris.

66 metų buvęs įtakingas kino prodiuseris yra kaltinamas 1-ojo ir 3-iojo laipsnio išžaginimais, susijusiais su moters užpuolimu 2013 metais, ir nusikalstamu lytiniu aktu kitos moters atžvilgiu 2004 metais. Nė vienos iš šių moterų pavardės neskelbiamos.

Jei bus pripažintas kaltu, H. Weinsteinui gresia 25 metai kalėjimo.

Prodiuserio advokatas praėjusią savaitę sakė, kad kaltinimai išžaginimu yra susiję su moterimi, su kuria H. Weinsteinas „10 metų palaikė lytinius santykius abipusiu sutikimu, kurie tęsėsi ne vienus metus“ po įtariamo incidento 2013-aisiais.

Buvęs kino magnatas sumokėjo 1 mln. dolerių (0,68 mln. eurų) užstatą, atidavė savo pasą ir pradėjo nešioti GPS sekimo prietaisą.

Kažkada gerbto prodiuserio, kurio filmai pelnė dešimtis „Oskarų“, karjera žlugo pernai spalį, po skandalingų „The New York Times“ ir žurnalo „The New Yorker“ straipsnių, kurie Jungtinėse Valstijose žymi persilaužimą lytinio priekabiavimo klausimu ir pelnė abiem leidiniams Pulitzerio premiją.

Moterys iš viso pasaulio prabilo apie panašius nederamo vyrų elgesio atvejus.

H. Weinsteiną lytiniu priekabiavimu ar lytine prievarta jau yra viešai apkaltinusios daugiau kaip 100 moterų.

Daugiau kaip dvi dešimtys aktorių, tarp jų Salma Hayek, Gwyneth Paltrow ir Angelina Jolie, sako, kad H. Weinsteinas prie jų lytiškai priekabiavo. Kelios aktorės, įskaitant Asią Argento ir Rose McGowan , teigia, kad prodiuseris jas išžagino.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi