Pasaulyje

2018.06.02 22:30

Naujasis Katalonijos vadovas žada toliau siekti regiono atsiskyrimo nuo Ispanijos

BNS2018.06.02 22:30

Katalonijos separatistų vyriausybės lyderis šeštadienį pareiškė toliau sieksiantis regiono atsiskyrimo nuo Ispanijos, pasibaigus septynis mėnesius trukusiam tiesioginiam Madrido valdymui, įvestam po ankstesnės administracijos nesėkmingo mėginimo paskelbti nepriklausomybę.

Naujasis regiono prezidentas Quimas Torra po jo kabineto prisaikdinimo ceremonijos sakė, kad „ši vyriausybė priima pareigą eiti į priekį su mandatu įkurti nepriklausomą valstybę“.

Katalonijos vyriausybės suformavimas automatiškai nutraukė centrinės vyriausybės tiesioginį valdymą, įvestą po regiono parlamento mėginimo pernai spalį neteisėtai paskelbti neprklausomybę.

Q. Torra pakartojo, kad norėtų pradėti derybas su Ispanijos naujuoju premjeru Pedro Sanchezu, prisaikdintu anksčiau šeštadienį ir žadėjusiu susitikti su Katalonijos lyderiu.

„Pedro Sanchezai, pasikalbėkime – abu surizikuokime, atsisėskime prie stalo ir kalbėkimės kaip vyriausybė su vyriausybe“, – sakė jis

Katalonų separatistai vėl laimėjo gruodį surengtus pirmalaikius rinkimus ir savo lyderiu išsirinko uolų atsiskyrimo šalininką Q. Torrą.

Ankstesnės Katalonijos vyriausybės narius Madridas ruošiasi teisti pagal įvairius kaltinimus, įskaitant maišto kurstymą. Keliems jų skirtas kardomasis kalinimas, o kiti, tarp jų nuverstas prezidentas Carlesas Puigdemont'as, yra pasitraukę iš šalies.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt