Pasaulyje

2018.06.02 12:18

JAV ieško būdų, kaip sumokėti už viešbutį, kuriame apsistos Kim Jong unas

ELTA 2018.06.02 12:18

JAV delegacija, rengianti birželio 12 d. numatytą Donaldo Trumpo ir Kim Jong uno susitikimą, ieško būdų, kaip sumokėti už viešbutį Singapūre, kuriame apsistos Šiaurės Korėjos lyderis.

Tai penktadienį pranešė laikraštis „The Washington Post“, remdamasis dviem šaltiniais, susipažinusiais su pasirengimu deryboms.

Leidinio duomenimis, Šiaurės Korėjos atstovai paprašė, kad užsienio valstybė padengtų išlaidas, susijusias su Šiaurės Korėjos delegacijos apgyvendinimu viešbutyje „Fullerton“, kur už naktį prezidento apartamentuose reikia mokėti daugiau kaip 6 tūkstančius dolerių.

JAV pasirengusios apmokėti viešbučio sąskaitą, bet Pchenjanas gali palaikyti tokį gestą įžeidimu, sakė laikraščio šaltiniai. Todėl Amerikos derybininkai svarsto galimybę kreiptis į Singapūro valdžią, kad ji padengtų šias išlaidas kaip priimanti šalis.

Taip pat svarstomas variantas suteikti Šiaurės Korėjos atstovams lėktuvą, kadangi KLDR laineris pernelyg senas tolimam skrydžiui į Singapūrą, rašo „The Washington Post“.

JAV prezidentas D. Trumpas penktadienį vėl pareiškė, kad jo susitikimas su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong-unu įvyks Singapūre birželio 12 d.