Pasaulyje

2018.05.31 20:56

NATO pasakė Rusijai nutraukti „piktybinę savo veiklą“

ELTA2018.05.31 20:56

Ketvirtadienį susitikus Briuselyje NATO nurodė Rusijai nutraukti prieš Aljansą vykdomą „piktybinę veiklą“.

JAV ambasadorės NATO Kay Bailey Hutchison teigimu, 29 JAV vadovaujamo Aljanso narės „perdavė griežtą, bendrą žinią“ Rusijai liautis kištis į Ukrainos reikalus bei nutraukti dezinformacijos ir kibernetinių atakų kampaniją“.

Tris valandas trukęs susitikimas buvo septintas NATO ir Rusijos Tarybos (NRC) susitikimas per pastaruosius dvejus metus. Susitikimas pirmą kartą vyko naujoje Aljanso būstinėje Briuselyje.

„NATO narės išreiškė didžiulį savo susirūpinimą dėl įvairių klausimų, įskaitant kibernetines atakas, dezinformacijos kampanijas ir kišimąsi į nacionalinius rinkimus“, – sakė diplomatė.

Iki Ukrainos krizės, dėl kurios 2014 m. pašlijo Vakarų ir Maskvos santykiai, reguliariai vykdavo NRC susitikimai. 2014-aisiais NATO buvo laikinai sustabdžiusi praktinį bendradarbiavimą su Rusija, tačiau 2016 m. NATO ir Rusijos Tarybos veikla vėl buvo atnaujinta.

NATO ir Maskvos santykiams pastaraisiais metais itin pakenkė Rusijos įvykdyta Ukrainos Krymo pusiasalio aneksija, parama separatistams Rytų Ukrainoje ir įtariamas bandymas nunuodyti buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį.

Praėjusią savaitę NATO ir ES taip pat paragino Maskvą prisiimti atsakomybę dėl lėktuvo virš Rytų Ukrainos numušimo. Tarptautiniai tyrėjai padarė išvadą, kad 2014 m. reisu MH17 skridęs lėktuvas buvo numuštas Rusijos kariuomenės brigadai priklausiusia raketa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt