Pasaulyje

2018.05.31 19:40

Argentinos prezidentas vetavo siūlymą mažinti komunalinių paslaugų kainas

ELTA 2018.05.31 19:40

Argentinos prezidentas Mauricio Macris ketvirtadienį vetavo įstatymą, kuriuo buvo siūloma sumažinti elektros, dujų ir vandens kainas, teigdamas, kad šaliai šiuo metu reikia laikytis fiskalinės disciplinos.

Opozicijos remiamas įstatymas, kurį po aršių diskusijų patvirtino Senatas, būtų grąžinęs kainas į lapkričio mėnesio lygį bei bet kokius kainų prieaugius būtų susiejęs su darbo užmokesčio augimu.

„Įstatymas jau yra vetuotas“, – žurnalistams pranešė M. Macrio kabineto vadovas Marcosas Pena, įstatymo projektą pavadinęs „neatsakingu“.

M. Macris teigė, kad kainų mažinimas kainuotų 3,9 mlrd. dolerių, nors Argentina šiuo metu siekia sumažinti biudžeto deficitą ir neseniai pasiprašė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pagalbos.

M. Macris trečiadienio vakarą per nacionalinę televiziją ragino įstatymų leidėjus nepriimti projekto tam, kad prezidentui nereikėtų jo vetuoti.

Tačiau Senatas šalies vadovo nepaklausė ir įstatymą priėmė. Tai buvo jau penktas kartas nuo kadencijos pradžios, kai M. Macris nusprendė vetuoti parlamento priimtą įstatymą.

Manoma, kad sprendimas neleisti sumažinti komunalinių paslaugų kainų dar labiau padidins M. Macrio nepopuliarumą, o rinkėjai į jį žvelgs kaip į politiką, kuris ekonominių sąlygų suprastėjimo laikais gina nepopuliarias priemones.