Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.31 18:35

Kijevo teismas įvardijo pasikėsinimo į A. Babčenką organizatorių

15min.lt 2018.05.31 18:35

Paaiškėjo A. Babčenkos nužudymo organizatoriaus pavardė. Jis – Borisas Germanas, anksčiau Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadintas tiesiog „piliečiu G.“. Sulaikytasis – bendros Ukrainos ir Vokietijos įmonės „Šmaiser“, kuri gamina ginklus, skelbia „Ukrainska pravda“.

B. Germanas pagal išsilavinimą yra teisininkas, o „Šmaiser“ yra vienintelė nevalstybinė ginklų gamintoja, veikianti Ukrainoje ir, beje, glaudžiai bei jau ilgai bendradarbiaujanti su Gynybos ministerija.

Pats B. Germanas gerai žinomas dėl pagalbos savanoriams, dalyvaujantiems antiteroristinėje operacijoje Ukrainos rytuose.

„Būtent jo optiniai prietaisai uždėti ant mūsų snaiperių šautuvų, – feisbuke parašė B. Hermano advokatas Jevgenas Solodka, manantis, kad prieš jo klientą vykdoma provokacija. – Visa apie – tikrai ne dėl sąmokslo nužudyti.“

Visą jo žinutę „Facebook“ skaitykite čia:

Pasak SBU, Rusijos specialiosios tarnybos už A. Babčenkos nužudymo organizavimą „piliečiui G.“ sumokėjo 40 tūkst. JAV dolerių, o pastarasis nužudyti žurnalistą vieną buvusį savanorį karį pakvietė už 30 tūkst. dolerių.

Tačiau pasamdytas žudikas esą pats kreipėsi į SBU ir padėjo užkirsti kelią nužudymui.

SBU surengė specialią operaciją ir, antradienį vakare pranešusi apie A. Babčenkos nužudymą, jau kitą dieną atskleidė, kad iš tiesų jis gyvas, o nusikaltimas buvo inscenizuotas.

B. Germano advokato teigimu, tyrimui trūksta įrodymų. Jis atkreipia dėmesį, kad SBU dar neįvardijo pasikėsinimo į A. Babčenką užsakovų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi