Pasaulyje

2018.05.31 17:30

B. al-Assadas ragina JAV dalinius trauktis iš Sirijos

ELTA2018.05.31 17:30

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas paragino Jungtines Valstijas pasimokyti iš Irako konflikto ir atitraukti savo dalinius iš Sirijos, praneša agentūra „Reuters“.

Ketvirtadienį paskelbtame interviu TV stočiai „Russia Today“, B. al-Assadas sakė: „Jie be teisinio pagrindo įsiveržė į Iraką ir pažiūrėkite, kas atsitiko. Jie turi iš to pasimokyti. Irakas nėra išimtis, ir Sirija nėra išimtis. Regiono tautos daugiau nesutiks su užsienio kišimusi“.

B. al-Assadas pareiškė esąs pasirengęs derėtis su JAV remiamomis Sirijos demokratinėmis ginkluotosiomis pajėgomis (SDF). SDF – kurdų vyraujama sukilėlių grupuotė – kontroliuoja teritorijas Sirijos šiaurėje ir rytuose, kur dislokuoti ir JAV daliniai. Kartu prezidentas pridūrė, kad jei derybos neįvyks, SDF kontroliuojamos teritorijos „bus išlaisvintos jėga“. Kitų galimybių esą nėra, nesvarbu, ar ten yra amerikiečių, ar ne. „Tai mūsų šalis ir ją išlaisvinti yra mūsų teisė ir pareiga, – kalbėjo B. al-Assadas. – Amerikiečiai turi trauktis, anksčiau ar vėliau jie pasitrauks“.

Paklaustas apie JAV prezidento Donaldo Trumpo pastabą, kad B. al-Assadas yra gyvulys, B. al-Assadas teigė nenaudojantis tokios leksikos. „Pats esi toks, kaip kalbi“, – pridūrė jis.

D. Trumpas taip pavadino B. al-Assadą kalbėdamas apie spėjamą Sirijos cheminio ginklo ataką Gutoje. B. al-Assadas dar kartą paneigė kaltinimus, kad jo kariai panaudojo nuodingąsias dujas. Sirija, anot jo, neturi cheminio ginklo ir niekada nenaudotų jo prieš savo tautą.

Vakarai į spėjamą cheminio ginklo ataką Gutoje reagavo oro antskrydžiais. B. al-Assadas atkreipė dėmesį į tai, kad Sirijoje buvo „labai priartėta“ prie tiesioginio konflikto tarp branduolinį ginklą turinčių Rusijos ir JAV. Laimei, to esą išvengta, „tačiau ne dėl amerikiečių vadovybės išmintingumo, o Rusijos išminties dėka“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.