Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.31 11:02

Saudo Arabijoje už seksualinį priekabiavimą bus baudžiama

ELTA 2018.05.31 11:02

Saudo Arabija tęsia savo reformas moterų teisių srityje: ateityje šalyje už seksualinį priekabiavimą grės bausmės. Šuros Taryba, kuri patarinėja kabinetui, pritarė atitinkamo įstatymo projektui, pranešė žinybos. Už reformą balsavo ir Saudo Arabijos vyriausybė. Ateityje už seksualinį priekabiavimą grės iki penkerių metų kalėjimo bausmė ir 300 000 rialų (69 000 eurų) piniginė bauda.

Įstatymas užpildys „didelį įstatymo leidybos vakuumą“ ir pasitarnaus kaip atgrasymo priemonė, sakė Šuros Tarybos narys Latifa al-Schaalanas. Jis esą „baus nusikaltėlius ir gins aukas“, kad būtų „išsaugotas jų intymumas, orumas ir jų islamo teisės garantuota asmeninė laisvė“.

Saudo Arabijos kronprincas Mohammedas bin Salmanas praėjusiais mėnesiais pradėjo virtinę reformų, kad paruoštų savo šalį ateičiai. Be kita ko, buvo atšauktas draudimas vairuoti moterims – dailiosios lyties atstovės už vairo galės sėstis nuo birželio 24-osios. Kronprinco iniciatyva taip pat buvo panaikintas draudimas viešai rodyti kino filmus, leista rengti koncertus bendrai – moterų ir vyrų – publikai. Be to, buvo apriboti baimę keliančios religijos policijos įgaliojimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi