Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.30 19:37

Kremlius skelbia griežtai smerkiantis žurnalisto A. Babčenkos nužudymą

BNS 2018.05.30 19:37

Kremlius pasmerkė rusų žurnalisto Arkadijaus Babčenkos nužudymą Kijeve ir paragino tarptautinę bendriją griežtai sureaguoti į sąlygas, kuriomis Ukrainoje dirba žiniasklaidos atstovai.

„Mes ryžtingai smerkiame šią žmogžudystę. Tikimės tikro, o ne parodomojo tyrimo siekiant išaiškinti tuos, kas stovi už šios žmogžudystės“, – žurnalistams sakė prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

Jis atkreipė dėmesį, kad „pastaruoju metu Ukraina, deja, tampa labai pavojinga vieta žurnalistų darbui“.

„Mes žinome, kad ten žūsta daug žmonių, žūsta daug žurnalistų, žurnalistai išvaromi iš šalies, žurnalistus už žurnalistinę veiklą meta į kalėjimą“, – sakė D. Peskovas.

Jis pabrėžė: „Mes tai laikome neleistinu dalyku ir manome, kad tai turi būti tema labai griežtai tarptautinei reakcijai, kuri paskatins Ukrainos valdžią imtis veiksmingų priemonių siekiant ištaisyti situaciją.“

Išvakarėse buvo pranešta, kad gegužės 29-osios vakarą Kijeve prie savo buto buvo nušautas Rusijos pilietis, žurnalistas A. Babčenka.

Kijevo policijos viršininkas Andrijus Kryščenka sakė, kad pirma akivaizdi nužudymo versija yra A. Babčenkos profesinė veikla. Policija paskelbė įtariamo žudiko fotorobotą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi