Pasaulyje

2018.05.30 12:20

Šiaurės Korėjos aukšto rango pareigūnas vyksta į JAV susitikti su M. Pompeo

BNS 2018.05.30 12:20

Šiaurės Korėjos aukšto rango pareigūnas trečiadienį vyksta į Niujorką susitikti su JAV pareigūnais, šalims rengiant istorinį JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimą branduoliniu klausimu.

Generolas Kim Yong Cholas, Darbininkų partijos Centro komiteto pirmininko pavaduotojas ir Kim Jong Uno dešinioji ranka, Niujorke susitiks su JAV valstybės sekretoriumi Mike`u Pompeo.

D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ patvirtino, kad generolas atvyksta, ir gyrėsi, kad Vašingtonas turės „puikią komandą“ deryboms su sena priešininke. Prezidentas vis dar tikisi, kad susitikimas, planuojamas birželio 12 dieną Singapūre, įvyks.

„Šiuo metu vyksta susitikimai dėl (planuojamo) viršūnių susitikimo. Kim Yong Cholas, Šiaurės Korėjos vicepirmininkas, vyksta į Niujorką. Solidus atsakas į mano laišką, ačiū!“ – parašė D. Trumpas.

Be to, birželio 7 dieną D. Trumpas Vašingtone susitiks su Japonijos premjeru Shinzo Abe, informavo Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders.

„Po prezidento gegužės 24 dienos laiško Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui šiaurės korėjiečiai dirba, – sakė ji. – Jungtinės Valstijos toliau aktyviai rengiasi laukiamam prezidento D. Trumpo susitikimui su lyderiu Kim Jong Unu Singapūre.“

Šiaurės Korėjos pasiuntinys trečiadienį buvo Pekino oro uoste ir laukė skrydžio į Niujorką. Į Kinijos sostinę jis atvyko antradienį.

Kim Yong Cholas pasinaudojo VIP įėjimu, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Reuters/Scanpix nuotr.

Valstybės sekretoriaus atstovė spaudai Heather Nauert nurodė, kad tai bus jau trečias M. Pompeo, kuris kontaktus su izoliuotu Pchenjano režimu užmezgė dar būdamas CŽV direktorius, ir generolo Kim Yong Cholo susitikimas.

„Vis dar deriname paskutines tikslias detales dėl to, kaip atrodys šie susitikimai“, – pridūrė ji.

Kim Yong Cholo vizitas yra diplomatinio sujudimo prieš anksčiau atšauktą ir dabar vėl planuojamą viršūnių susitikimą dalis.

Praėjusią savaitę D. Trumpas trumpam buvo atšaukęs susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu, priežastimi nurodydamas Pchenjano „atvirą priešiškumą“, bet paskui abi šalys sušvelnino retoriką ir procesas, atrodo, grįžo į vėžes.

Sekmadienį JAV derybininkai, kuriems vadovauja Vašingtono ambasadorius Filipinuose Sung Kimas, paliaubų kaimelyje Panmundžome Korėjos pusiasalį dalijančioje Demilitarizuotojoje zonoje pradėjo susitikimus su kolegomis iš Šiaurės Korėjos.

Sung Kimas ir jo derybininkų komanda trečiadienį vėl išvyko iš Seulo viešbučio. Kortežas, kaip manoma, vyksta į Panmundžomą, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.