Pasaulyje

2018.05.30 08:10

Kijevo policija pagrindiniu A. Babčenkos nužudymo motyvu laiko jo profesinę veiklą

BNS 2018.05.30 08:10

Ukrainos policija, tirianti rusų žurnalisto ir Kremliaus kritiko Arkadijaus Babčenkos nužudymą Kijeve, antradienį pareiškė, jog pagrindiniu šio nusikaltimo motyvu laiko opozicionieriaus profesinę veiklą.

„Turint galvoje jo darbą, pirmoji ir akivaizdi versija – tai jo profesinė veikla“, – sakė Nacionalinės policijos vyriausiosios valdybos Kijeve viršininkas Andrijus Kryščenka. 

Tuo pat metu jis pabrėžė, kad šiuo metu dar anksti kalbėti apie konkrečias versijas. Žurnalistų paklaustas, kokios dar nusikaltimo versijos tiriamos, A. Kryščenka nurodė: „Tiek asmeninis gyvenimas, tiek konfliktai, nesusiję su profesine veikla“.   

Jis sakė, kad 41 metų A. Babčenka buvo nužudytas bute, tačiau jo žmona dėl savo psichologinės būklės kol kas negali duoti parodymų. 

„Akivaizdu, jog tai ne savižudybė. Tai žmogžudystė. Tačiau kol kas daugiau jokių duomenų neturime. Žurnalisto žmona kol kas parodymų neduoda. Apklausiami liudininkai. Įvykio vietoje dirba tyrėjų grupės“, – kalbėjo policijos viršininkas. 

Kaip informavo Nacionalinės policijos Komunikacijos departamento direktorius Jaroslavas Trakalo, iškelta baudžiamoji byla dėl tyčinio nužudymo. 

A. Kryščenka nurodė, kad į A. Babčenką buvo paleisti keli šūviai, jis mirė greitosios pagalbos automobilyje. Policijai apie įvykį pranešė žurnalisto žmona. 

Rusų rašytojas, žurnalistas ir opozicionierius A. Babčenka buvo nužudytas antradienį savo namuose Kijeve. Jam buvo šauta į nugarą. 

Ukrainos parlamentaras Antonas Heraščenka nurodė, kad A. Babčenka  buvo nušautas prie savo buto durų. 

„Namuose baigėsi duona. Arkadijus susiruošė eiti į parduotuvę. Žudikas jo tykojo laiptinėje. Kai Arkadijus atidarė duris, žudikas jam keliskart šovė į nugarą“, – parašė A. Heraščenka savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. 

Tuo tarpu Ukrainos nacionalinės policijos vadovo pirmasis pavaduotojas Viačeslavas Abroskinas feisbuke paskelbė įtariamo A. Babčenkos žudiko fotorobotą. 

V. Abroskino „Facebook“ nuotr.

„Jau sudarytas įtariamo žudiko fotorobotas. Pareigūnai ieško liudininkų ir aiškinasi įvykio aplinkybes“, – nurodė jis.   

Įtariamasis yra 40–45 metų amžiaus, 175–180 cm ūgio, su žila barzda, vilkėjo džinsinę striukę ir džinsus, buvo užsidėjęs tamsiai mėlyną sportinę kepurę.