Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.30 17:06

Kijeve nužudytas rusų opozicijos žurnalistas A. Babčenka

BNS 2018.05.30 17:06

Kijeve, Dneprovsko rajone nužudytas Rusijos opozicijos rašytojas ir žurnalistas Arkadijus Babčenka, pranešė vietos policijos atstovai.

„Telefonu 102 sulaukėme gydytojų pranešimo: jiems paskambino moteris ir pasakė, kad namuose rado savo vyrą, paplūdusį krauju. Nuo patirtų sužalojimų, įtariama – į nugarą, nukentėjusysis mirė“, – socialinio tinko „Facebook“ paskyroje pranešė Kijevo policijos komunikacijos skyriaus vadovė Oksana Bliščik.

Pažymima, kad 41-erių žuvusysis yra Rusijos pilietis, vieno televizijos kanalo laidų vedėjas.

Dneprovsko policijos padalinys aiškinasi įvykio aplinkybes.

Apie incidentą savo feisbuko paskyroje jau anksčiau pranešė kanalo ATR generalinio direktoriaus pavaduotojas Aideras Muždabajevas.

AFP/Scanpix nuotr.

1977-aisiais gimęs A. Babčenka – Rusijos rašytojas ir opozicijos žurnalistas, karo korespondentas, leidėjas. 2017-ųjų vasarį A. Babčenka pranešė, kad laikinai palieka Rusiją dėl jam ir jo šeimai kilusios grėsmės. Po to jis gyveno Prahoje, vėliau – Izraelyje, nuo 2017-ųjų jis gyveno Kijeve.

Tai – ne pirmoji pagarsėjusi žurnalisto žmogžudystė Ukrainos sostinėje per pastaruosius trejus metus.

2016-ųjų liepos 20-osios rytą Kijevo centre susprogdintas „Ukrainos tiesos“ vadovės Alionos Pritulos automobilis, kuriame buvo baltarusis žurnalistas Pavelas Šeremetas. Nepriklausomame naujienų portale „Ukrainska Pravda“ dirbęs 44 metų žurnalistas savo straipsniuose kritikavo tiek Kremliaus, tiek Kijevo politikos kursą.

2015-aisiais Kijeve, daugiabučio, kuriame gyveno, kieme buvo nužudytas žymus ukrainiečių žurnalistas Olesis Buzina.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi