Pasaulyje

2018.05.29 21:42

Belgijoje šaudžiusio vyro tikslas buvo užpulti policiją, sako pareigūnas

ELTA, LRT.lt, BNS2018.05.29 21:42

Belgijos rytiniame Lježo mieste antradienį dvi policininkes ir vieną civilį nušovęs bei dar vieną pareigūną sunkiai sužeidęs vyras „aiškiai“ taikėsi į policiją, pareiškė vietos policijos pajėgų viršininkas.

„Aišku, kad žudiko tikslas buvo užpulti policiją“, – sakė Christianas Beaupere`as. Pasak pareigūno, vienam iš keturių pareigūnų, nukentėjusių per ataką, buvo sunkiai sužeista koja.

Kaip naujienų agentūrai AFP pranešė tyrimui artimas šaltinis, vyras buvo įtrauktas į stebimų asmenų sąrašą dėl jo ryšių su radikaliais islamistais.

„Įtariama, kad jis buvo radikalizuotas (kalėjime)... Buvo pranešta arba manoma, kad jis priklausė vieno islamistų (kovotojų) verbuotojo aplinkai“, – sakė šaltinis, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Vyras antradienį nušovė du policijos pareigūnus ir praeivį rytinio Belgijos miesto Lježo centre, pranešė Belgijos žiniasklaida, kurią cituoja BBC. Spėjamas teroristas buvo pats nušautas saugumo pajėgų. Pranešama, kad tyrimą perėmė kovos su teroru prokuratūra. Esą yra elementų, kurie leidžia manyti, kad tai teroristinis nusikaltimas. Žuvusieji be šaulio yra dvi policininkės ir vieno automobilio vairuotojas.

Prokuratūros duomenimis, vyras pradžioje peiliu užpuolė dvi policininkes ir pagrobė iš jų pistoletus. Jais jis nušovė abi moteris bei jauną automobilio vairuotoją. Šaulys tada paspruko ir įkaite paėmė vienos mokyklos valytoją.

Specialiosios pajėgos galiausiai nušovė vyrą. Prieš tai jis dar spėjo šūviais į kojas sužeisti kelis policininkus. Gimnazijos moksleiviai nenukentėjo, sakė Lježo meras Willy`is Demeyeris.

Visuomeninės televizijos RTBF informacija, užpuolikas dieną prieš tai buvo paleistas iš kalėjimo. Jis policijai esą nebuvo žinomas kaip „radikalizavęsis“.

Belgijos vidaus reikalų ministras Janas Jambonas socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad nacionalinės Krizių centras vertina situaciją. Krizių centras pareiškė, kad teroro grėsmės lygis šalyje lieka antras žemiausias. „Kol kas niekas nesikeičia“, – sakė atstovas.

Belgija praeityje keliskart tapo teroristinių atakų taikiniu. Per kruviniausią jų islamistai 2016 metų kovo 22 dieną Briuselio metropolitene bei oro uoste nužudė 32 žmones. Teroro grėsmės lygis tik prieš kurį laiką buvo sumažintas iki antro mažiausio. Tai reiškia, kad išpuolis yra „mažai tikėtinas“. Aukščiausias teroro grėsmės lygis yra 4.