Pasaulyje

2018.05.29 10:33

Portugalija balsuos, ar legalizuoti eutanaziją

Ernesta Žukauskaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.05.29 10:33

Antradienį Portugalijos parlamente bus svarstoma, ar legalizuoti eutanaziją.  Manoma, kad baigtį nulems nedidelė balsų persvara, nes keliasdešimt parlamentarų vis dar neapsisprendę. Įstatymą dar galėtų vetuoti prezidentas. Jeigu siūlymui būtų pritarta, medikai galėtų padėti iš gyvenimo pasitraukti nepagydoma liga sergantiems asmenims.

Svarstymui pateikti net keturi eutanazijos, arba pagalbos nusižudyti, įstatymo projektai. Juos atskirai pateikė kairiųjų partijos: PAN, socialistai, Kairiųjų blokas ir žalieji. Visi projektai panašūs siekiu dekriminalizuoti medikus, kurie padėtų norinčiam numirti. Patvirtinus bet kurį iš šių projektų, eutanazijos galėtų prašyti tik pilnamečiai, sergantys nepagydoma liga arba kenčiantys asmenys.

Skiriasi tik idėjos, kaip kontroliuoti patį procesą. Štai socialistų partijos projektas siūlo sudaryti eutanazijos prašymų vertinimo komisiją su teisininkais, gydytojais ir bioetikos specialistais.

Portugalijos parlamentas gali įteisinti eutanaziją arba paskelbti referendumą.

Lietuvoje, kaip daugelyje šalių, eutanazija nėra įteisinta. Tam tikros jos formos leidžiamos Belgijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Kanadoje, Kolumbijoje. Šveicarijoje ir Vokietijoje leidžiama savižudybė su gydytojo pagalba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt