Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.12 07:56

ES žada didesnę paramą Centrinės Afrikos Respublikai

ELTA 2013.07.12 07:56

Europos Sąjunga (ES) padidins savo paramą Centrinės Afrikos Respublikai (CAR), kur kovo mėnesį valdžią užgrobė sukilėliai, pranešė „Reuters“.

Europos Sąjunga (ES) padidins savo paramą Centrinės Afrikos Respublikai (CAR), kur kovo mėnesį valdžią užgrobė sukilėliai, pranešė „Reuters“.

Sukilėlių koalicija „Seleka“ nuvertė prezidentą Francois Bozize ir buvusioje Prancūzijos provincijoje prasidėjo humanitarinė krizė. Laikinajam prezidentui ir „Seleka“ lyderiui Micheliui Djotodia nepavyksta užtikrinti saugumo net sostinėje Bangyje. Dėl neramumų daugelis humanitarinės paramos organizacijų iš šalies išsiuntė savo darbuotojus.

ES komisijos narė, atsakinga už tarptautinį bendradarbiavimą ir humanitarinę pagalbą, Kristalina Georgieva ketvirtadienį sakė, kad Europa Centrinės Afrikos Respublikai skirs papildomus 8 mln. JAV dolerių ir visa ES parama šiai šaliai šiemet sieks 20 mln. dolerių.

Centrinės Afrikos Respublikoje gyvena apie 4 mln. žmonių.

Medicininės paramos organizacija „Gydytojai be sienų“ šią savaitę kaltino tarptautinę bendruomenę nusisukus nuo CAR. Praėjus keturiems mėnesiams po to, kai sukilėliai užėmė sostinę Bangį, CAR vyriausybės ir sveikatos tarnybos visoje šalyje baigia sužlugti, o ginkluotos grupuotės terorizuoja civilius, teigia organizacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi