Pasaulyje

2018.05.29 07:25

F.-W. Steinmeieris ir P. Porošenka aptars Ukrainos reformas ir „Nord Stream 2“ projektą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.29 07:25

Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris antradienį atvyksta į Ukrainą, kur susitiks su prezidentu Petro Porošenka. Lyderiai turėtų aptarti reformas Ukrainoje ir padėtį šalies rytuose.

Skelbiama, kad tarp šalies vadovų aptariamų klausimų bus ir projektas „Nord Stream 2“. Vokietijos kanclerė yra sakiusi, kad projektas nepajudės, kol nebus išspręstas Ukrainos klausimas, nes dujotekio pagrindinis tikslas - tiekti dujas Europai aplenkiant Ukrainą, o tai kelia nerimą Kijevui, kuris baiminasi, kad Maskva gali nutraukti dujų tiekimą.

Antradienį, pirmą kartą nuo 2017-ųjų vasario, Jungtinių Tautų Saugumo Taryba aptars padėtį Ukrainoje. Posėdžiui pirmininkaus Lenkija. Tikėtina, kad posėdžio metu bus aptariamas MH17 numušimo klausimas. Kelios Saugumo Tarybos narės gali siūlyti, kad kaltieji atsakytų už šią katastrofą.

Praėjusią savaitę tyrėjai paskelbė, kad BUK raketa numušusi Malaizijos oro linijų orlaivį priklausė Rusijos kariuomenės 53-iajai priešlėktuvinių raketų brigadai, įsikūrusiai Kurske.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt