Pasaulyje

2018.05.28 16:41

ES įves naujas sankcijas Venesuelai dėl rinkimų

BNS 2018.05.28 16:41

Europos Sąjungos šalių užsienio ministrai pirmadienį sutiko „netrukus“ įvesti naujas sankcijas Venesuelos pareigūnams, prisidėjusiems prie „jokio pasitikėjimo nekeliančio“ Nicolas Maduro perrinkimo.

Per eilinį posėdį Briuselyje 28-ių valstybių ministrai sutiko pradėti procedūrą, leidžiančią liepą formaliai paskelbti sankcijas Karakasui.

Toks sprendimas buvo priimtas ES praėjusią savaitę pareiškus, kad svarstys naujų sankcijų galimybę, nes rinkimai neatitiko „minimalių tarptautinių standartų“, o jų metu pranešta apie „gausius pažeidimus“.

„ES veiks greitai ir laikydamasi nustatytos tvarkos, siekdama įvesti papildomų tikslinių ir atšaukiamų priemonių, nepadarysiančių žalos Venesuelos žmonėms, kurių sunkią padėtį ES nori palengvinti“, – savo sprendimą argumentavo ministrai.

„Rinkimai ir jų rezultatas nekelia jokio pasitikėjimo, nes per rinkimų procesą nebuvo užtikrinta reikiamų garantijų, užtikrinančių visuotinius ir demokratinius rinkimus“, – teigė jie.

Sankcijos turi būti oficialiai paskelbtos birželio 25-ąją Liuksemburge vyksiančiame posėdyje, sakė ES šaltiniai.

N. Maduro per anksčiau gegužę vykusius rinkimus surinko 68 proc. balsų. Opozicija šį balsavimą boikotavo, o didžioji dalis tarptautinės bendruomenės pasmerkė jį kaip neteisėtą.

Venesuela praėjusią savaitę pavadino ES reakciją „šališka“ ir pareiškė, kad blokas atsisakė nusiųsti į šalį rinkimų stebėtojų.

ES balandį perspėjo, kad svarstys papildomų sankcijų Venesuelai galimybę, jei balsavimas vyks nesąžiningai.

Sausį Bendrija įtraukė į savo juodąjį sąrašą septynis aukšto rango venesueliečių pareigūnus, įskaitant vidaus reikalų ministrą, o lapkritį įvedė Karakasui ginklų ir įrangos, kurią galima panaudoti politinėms represijoms, embargą.