Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.28 18:26

Prancūzijoje keturmetį išgelbėjusiam migrantui iš Malio prezidentas pasiūlė pilietybę

Jauną vyrą iš Malio, Paryžiuje puolusį gelbėti ant ketvirto aukšto balkono krašto pakibusį keturmetį vaiką, pirmadienį pagerbė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, kuris jam pasiūlė šalies pilietybę.

Dvi dienos po to, kai negalvodamas apie savo paties saugumą Mamoudou Gassama Žmogaus-voro stiliumi užsikorė pastato fasadu ir įkėlė vaiką į balkoną, didvyriu vadinamą migrantą E. Macronas priėmė  prezidentūros rūmuose.

„Visi dokumentai bus sutvarkyti“, – nacionaliniu didvyriu tapusiam sportiškam 22 metų M. Gassamai pasakė E. Macronas, turėdamas omenyje jo imigracinį statusą.

Per susitikimą, kuris buvo tiesiogiai transliuojamas prezidento „Facebook“ puslapyje, E. Macronas įteikė M. Gassamai medalį už drąsą ir pasiūlė jam įsidarbinti ugniagesiu.

„Apie nieką negalvojau. Tiesiog lipau aukštyn“, – pasakodamas apie šeštadienio incidentą prezidentui pasakė M. Gassama, kuris vilkėjo džinsus ir margus marškinius trumpomis rankovėmis.

„Bravo“, – atsakė E. Macronas.

„Aš laimingas, nes pirmą kartą gavau tokį apdovanojimą“, – gavęs medalį pasakė M. Gassama, kuris į Prancūziją atvyko 2017 metų rugsėjį ir gyvena imigrantų bendrabutyje.

Vaikui išgelbėti M. Gassamai prireikė kelių sekundžių. Įspūdingas žygis buvo nufilmuotas ir socialiniuose tinkluose peržiūrėtas milijonus kartų.

Incidentas įvyko šeštadienį maždaug 20 val. (21 val. Lietuvos laiku) Paryžiaus šiaurėje, etniškai mišriame 18-ajame rajone.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip M. Gassama plikomis rankomis kariasi aukštyn iš balkono į balkoną, o kitas vyras ketvirtame aukšte, persisvėręs iš gretimo balkono, bando išlaikyti pakibusį vaiką.

Pasiekęs ketvirtą aukštą M. Gassama įlipo į vaiko namų balkoną ir ranka pačiupo mažametį.

AFP/Scanpix nuotr.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai rado vaiką jau išgelbėtą. 

„Laimei, ten buvo žmogus, fiziškai stiprus ir turėjęs drąsos lipti ir pasiekti vaiką“, – naujienų agentūrai AFP sakė ugniagesių departamento atstovas.

Ši istorija iškart buvo pradėta lyginti su kito didvyriu vadinamo migranto iš Malio veiksmais padedant gelbėti gyvybes per teroro ataką 2015 metų sausį.

Lassana Bathily per džihadistų ataką žydų prekybos centre, kur žuvo keturi žmonės, padėjo paslėpti įkaitus šaldymo kambaryje.

L. Bathily taip pat buvo suteikta Prancūzijos pilietybė.

Daugiau apie tai – reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi