Pasaulyje

2018.05.28 13:10

Pareigūnas: P. Korėjos prezidentas Singapūre gali susitikti su D. Trumpu ir Kim Jong unu

ELTA 2018.05.28 13:10

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas gali vykti į Singapūrą susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong unu, pirmadienį pranešė Pietų Korėjos pareigūnas.

Potencialus trišalis susitikimas gali būti surengtas apie birželio 12-ąją. Būtent šią dieną iš pradžių buvo numatytas istorinis D. Trumpo ir Kim Jong uno susitikimas, naujienų agentūrai „Yonhap“ sakė prezidentūros atstovas.

Tačiau, pasak pareigūno, ar toks susitikimas įvyks, priklausys nuo Vašingtono ir Pchenjano diskusijų baigties.

JAV pareigūnai sekmadienį apsilankė Šiaurės Korėjai priklausančioje demilitarizuotos zonos pusėje, kur, kaip pranešama, tęsė pasirengimą viršūnių susitikimui.

D. Trumpo ir Kim Jong-uno derybų ateitis – vis dar neaiški po to, kai D. Trumpas ketvirtadienį paskelbė jose nedalyvausiantis dėl pastaruoju metu Pchenjano rodyto „atviro priešiškumo“. Tačiau vėliau prezidentas pareiškė norą susitikimą vis dėlto surengti ir neprieštaravo, kad jis įvyktų tą pačią dieną, kaip buvo planuota.

Tuo metu šeštadienį demilitarizuotoje zonoje įvyko iš anksto neskelbtas Moon Jae-ino ir Kim Jong uno susitikimas. Pasak Pietų Korėjos prezidento, jo metu Šiaurės Korėjos lyderis dar kartą pareiškė norą susitikti su D. Trumpu ir pakartojo pažadą denuklearizuoti Korėjos pusiasalį.