Pasaulyje

2018.05.26 19:39

D. Trumpas: Venesuela paleido iš kalėjimo amerikietį

BNS 2018.05.26 19:39

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį paskelbė, kad Venesuelos valdžia paleido iš kalėjimo beveik prieš dvejus metus šioje kairiųjų valdomoje Lotynų Amerikos šalyje sulaikytą amerikietį Joshua Holtą.

D. Trumpas amerikiečio pavardės nenurodė, tačiau Jutos senatorius Orrinas Hatchas patvirtino, kad tai –  šios valstijos gyventojas J. Holtas. 

„Gera žinia apie amerikiečio įkaito išlaisvinimą Venesueloje, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidentas. – Jis šįvakar turėtų nusileisti Vašingtone ir kartu su šeima apsilankyti  Baltuosiuose rūmuose. Gerieji Jutos žmonės bus labai laimingi!“.

J. Holtas paleistas po penktadienį Karakase įvykusio Senato užsienio ryšių komiteto pirmininko Bobo Corkerio susitikimo su Venesuelos prezidentu Nicolas Maduro.

O. Hatchas pranešė, kad J. Holtas yra pakeliui į Jungtines Valstijas ir pagyrė senatorių B. Corkerį už pastangas. 

Mormonas J. Holtas buvo suimtas beveik prieš dvejus metus netrukus po atvykimo į Venesuelą ir buvo laikomas Karakaso kalėjime, kuriame Venesuelos žvalgybos tarnybos kalina politinius kalinius.

Amerikietis anksčiau šį mėnesį paskelbtame vaizdo įraše paprašė JAV valdžios padėti jam ištrūkti iš kalėjimo.

N. Maduro dedant pastangas sušvelninti įtampą šalyje, Venesuelos valdžia penktadienį paleido laisvėn 20 aktyvistų, kalintų vakarinėje Sulijos valstijoje.

N. Maduro praėjusį sekmadienį buvo perrinktas antrai šešerių metų kadencijai. Venesuelos opozicija boikotavo rinkimus, o JAV ir kitos šalys laiko juos neteisėtais.