Pasaulyje

2018.05.26 18:17

Šiaurės ir Pietų Korėjos lyderiai vėl susitiko pasienio kaimelyje

BNS2018.05.26 18:17

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ir Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas šeštadienį antrą kartą per mėnesį susitiko paliaubų kaimelyje, kad aptartų įsipareigojimus siekti taikos, dėl kurių sutarė per savo pirmąjį aukščiausio lygio susitikimą, ir galimą Kim Jong Uno susitikimą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Pietų Korėjos prezidentūra pranešė, kad susitikimas Panmundžomo kaimelyje, kuriame dviejų valstybių vadovai buvo susitikę pirmą kartą ir kuriame sutarė gerinti santykius, tęsėsi dvi valandas.

„Jie pasikeitė nuomonėmis ir aptarė, kaip būtų galima įgyvendinti Panmundžomo deklaraciją ir užtikrinti, kad JAV ir Šiaurės Korėjos aukščiausio lygio susitikimas būtų sėkmingas“, – pareiškė Pietų Korėjos prezidentūra ir pridūrė, kad Moon Jae-inas sekmadienį asmeniškai paskelbs apie naujojo aukščiausiojo lygio susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu rezultatus.

Susitikimas Šiaurės ir Pietų Korėją skiriančioje demilitarizuotoje zonoje (DMZ) esančiame paliaubų kaimelyje įvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai Pietų Korėja išreiškė palengvėjimą dėl atgaivintų derybų dėl D. Trumpo ir Kim Jong Uno aukščiausiojo lygio susitikimo.

Ketvirtadienį JAV prezidentas Kim Jong Unui adresuotame laiške pranešė, kad jųdviejų viršūnių susitikimas neįvyks. Baltieji rūmai tuomet paaiškino, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl Šiaurės Korėjos „ištisos virtinės sulaužytų pažadų“. Tačiau jau penktadienį D. Trumpas pareiškė, kad jo istorinis susitikimas su Šiaurės Korėjos lyderiu vis dar gali įvykti birželio 12-ąją, kaip kad buvo planuota.

Pietų Korėjos prezidentūra šeštadienį paskelbė nuotraukas, kuriose matyti, kaip Moon Jae-inas spaudžia ranką ir Kim Jong Unui, ir jo seseriai Kim Yo Jong, kuri yra svarbi Šiaurės Korėjos lyderio patarėja.

Dviejų Korėjų lyderių susitikimas įvyko Šiaurės Korėjai priklausančioje Panmundžomo pusėje esančiame pastate.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt