Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.26 09:52

Balsavusiųjų apklausos rodo, kad airiai pritaria abortų įstatymų liberalizavimui

ELTA 2018.05.26 09:52

Balsavusiųjų apklausos rodo, kad penktadienį surengtame referendume didžioji dalis airių pritarė abortų įstatymų liberalizavimui, skelbia BBC.

Remiantis laikraščio „The Irish Times“ ir transliuotojo RTE apklausomis, apie 69 proc. balsavusiųjų pritarė, kad būtų keičiama abortus draudžianti Konstitucijos dalis. Apie 30 proc. rinkėjų balsavo prieš pakeitimus.

Referendume buvo klausiama: palikti ar panaikinti 40.3.3 Konstitucijos straipsnį, žinomą kaip Aštuntoji Airijos Konstitucijos pataisa.

Pataisa, kuriai buvo pritarta 1983 metais surengtame referendume, „pripažįsta negimusio kūdikio teisę į gyvybę“, o tai reiškia vienodą teisę į gyvybę tiek motinai, tiek negimusiam kūdikiui.

Oficialus balsų skaičiavimas prasidės 9.00 val. ryto vietos laiku. Rezultatų tikimasi sulaukti šeštadienį vakare.

Penktadienio referendume rinkėjų aktyvumas buvo didesnis nei referendume dėl tos pačios lyties asmenų santuokos ir didesnis nei paskutiniuose visuotiniuose Airijos rinkimuose.

Referendumas surengtas po kelis dešimtmečius trukusių diskusijų dėl abortų Airijoje. Šiuo metu nėštumą nutraukti šalyje leidžiama tik tuo atveju, jei motinos gyvybei gresia pavojus. Nėštumo nutraukimas nėra leidžiamas net išžaginimo ir kraujomaišos atvejais bei kai nustatomi vaisiaus apsigimimai. Dėl šios priežasties kasmet tūkstančiai Airijos moterų vyksta į užsienį pasidaryti abortų.

Jei didžioji dalis balsavusiųjų pritars abortų įstatymų liberalizavimui, o, remiantis balsavusiųjų apklausomis, atrodo, kad taip ir bus, tada bus leidžiama nėštumą nutraukti per pirmas 12 nėštumo savaičių.

Tačiau nuo 12 iki 24 nėštumo sav. abortai bus leidžiami tik išimtiniais atvejais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi