Pasaulyje

2013.07.11 15:26

Nepaisant neramumų, JAV Egiptui pristatys keturis naikintuvus

ELTA2013.07.11 15:26

JAV vykdys planus Egiptui pristatyti keturis naikintuvus, nepaisant politinių neramumų šalyje, praneša BBC.

JAV vykdys planus Egiptui pristatyti keturis naikintuvus, nepaisant politinių neramumų šalyje, praneša BBC.

Vašingtonas dar nenusprendė, kaip vertinti Egipto prezidento Mohammedo Mursi nušalinimą. Jei Vašingtonas nuspręstų, kad kariuomenė įvykdė pučą, pagal įstatymus JAV būtų priverstos nutraukti didžiulę finansinę paramą Egipto kariuomenei.

Egipto judėjimas Musulmonų brolija, kuris remia M. Mursi, reikalauja nuverstą prezidentą grąžinti į postą. M. Mursio šalininkai rengia masinius protestus Kaire. Pirmadienį per susirėmimą su kariuomene žuvo per 50 protestuotojų. M. Mursis šiuo metu yra sulaikytas. Egipto kariuomenė teigia, kad jis laikomas saugioje vietoje ir su juo elgiamasi labai pagarbiai.

JAV pareigūnai teigia, kad Vašingtonas naikintuvus į Egiptą pristatys per kelias ateinančias savaites. Naikintuvai siunčiami vykdant susitarimą Egiptui pristatyti iš viso 20 lėktuvų. Aštuoni lėktuvai jau buvo pristatyti sausio mėnesį, o paskutinius aštuonis planuojama siųsti vėliau šiais metais.

Baltųjų rūmų atstovas Jay Carney trečiadienį pakartojo, kad skubus paramos Egiptui programos pakeitimas neatitinka JAV interesų. Jis pridūrė, kad JAV prezidento administracija neskubės spręsti, kaip vertinti Egipto prezidento nušalinimą.

JAV Egipto kariuomenei kasmet skiria apie 1,3 mlrd. dolerių paramą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt