Pasaulyje

2018.05.24 19:46

D. Trumpas atšaukė susitikimą su Kim Jong Unu

LRT.lt, BNS 2018.05.24 19:46

Donaldas Trumpas atšaukė birželio 12 dieną Singapūre planuotą susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.

Ketvirtadienį Baltųjų rūmų paviešintame D. Trumpo laiške Kim Jong Unui sakoma, kad, JAV prezidento manymu, „šiuo metu būtų netinkama surengti šį ilgai planuotą susitikimą“.

JAV lyderis pareiškė, kad šiaurės korėjiečiai kalba apie savo branduolinius pajėgumus, „bet mūsiškiai (pajėgumai) yra tokie didžiuliai ir galingi, jog meldžiu Dievo, kad jų niekada nereikėtų panaudoti“.

Paviešintame D. Trumpo laiške taip pat sakoma, kad toks sprendimas priimtas dėl „milžiniško pykčio ir atviro priešiškumo“ naujausiame Kim Jon Uno pareiškime. D. Trumpas nepatikslino, kas jį paskatino priimti tokį sprendimą.

Savo laiške jis rašė, kad atšaukus šį susitikimą, pasaulis „netenka puikios galimybės (sulaukti) tvarios taikos, klestėjimo ir gausos“.

Šiaurės Korėjos lyderis turėtų „nedvejodamas man paskambinti ar parašyti“, jeigu pakeis savo nuomonę dėl dabar atšaukto viršūnių susitikimo, rašė JAV prezidentas.

Tačiau Šiaurės Korėjos vyriausybė savo pareiškime JAV viceprezidentą Mike`ą Pence`ą pavadino „politine marionete“ ir pareiškė, kad yra ne mažiau pasirengusi branduolinei konfrontacijai nei susitikimui prie derybų stalo.