Pasaulyje

2018.05.24 17:19

Ukrainoje uždrausta Rusijos naujienų agentūros „RIA Novosti“ veikla

BNS 2018.05.24 17:19

Ukraina ketvirtadienį uždraudė Rusijos valstybinės naujienų agentūros „RIA Novosti“ veiklą šalyje, praėjus savaitei po to, kai Kijeve buvo sulaikytas ir apkaltintas išdavyste vienas šios agentūros žurnalistas.

Į naują Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSDC) sankcijų sąrašą įtrauktas „RIA Novosti“ biuras ir kompanija „Interselekt“, tvarkiusi naujienų agentūros ekonominius reikalus Kijeve. Sankcijos galios trejus metus.

Tarp numatytų sankcijų yra lėšų įšaldymas, telekomunikacinių paslaugų tiekimo apribojimas arba nutraukimas ir prieigos prie tinklalapio www.rian.com.ua blokavimas.

Rusija jau pasmerkė naują „ataką“ prieš savo valstybinę žiniasklaidą ir sakė, kad tai buvo „dar vienas politinės cenzūros aktas“.

„Esame pasipiktinę Ukrainos valdžios sprendimu įtraukti Ukrainoje (veikiančias) agentūrą „Russia Today“ ir „RIA Novosti“ į atnaujintą sankcijų sąrašą“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos pranešime.

Pasak „RIA Novosti“ motininės kompanijos Rusijos žiniasklaidos konglomerato „Rossija segodnia“ („Rusija šiandien“) direktoriaus, naujosios sankcijos yra dabartinio Ukrainos „režimo bejėgiškumo indikatorius“.

Gegužės 15 dieną Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) atliko kratą „RIA Novosti“ Kijevo biure ir pranešė, kad ši agentūra ir jos žurnalistai buvo „naudojami kaip hibridinio karo prieš Ukrainą įrankiai“.

Tą pačią dieną buvo suimtas Ukrainos pilietis „RIA Novosti“ žurnalistas Kirilas Višinskis, apkaltintas išdavyste. 2015 metais jam buvo išduotas Rusijos pasas.

Gegužės 17 dieną Ukrainos teismas leido beveik dviem mėnesiams suimti K. Višinskį.

SBU kaltina K. Višinskį 2014-aisiais keliavus vykdyti ardomąją informacinę veiklą Kryme ir ruošus medžiagą, pateisinančią tų metų kovą Rusijos įvykdytą aneksiją.

51 metų žurnalistas taip pat kaltinamas kolaboravęs su Rytų Ukrainoje veikiančiomis Rusijos remiamomis separatistų grupuotėmis. 2014-ųjų balandį prasidėjęs konfliktas jau nusinešė per 10 tūkst. gyvybių.