Pasaulyje

2018.05.24 16:55

Š. Korėja grasina: arba viršūnių susitikimas, arba branduolinių ginklų mūšis

15min.lt 2018.05.24 16:55

Šiaurės Korėja ir toliau sėja abejones dėl birželio 12 d. Singapūre suplanuoto Kim Jong Uno ir Donaldo Trumpo susitikimo. Pchenjanas įspėjo, kad JAV gali „pajusti siaubingos tragedijos skonį“, praneša „The Guardian“.

Šiaurės Korėjos užsienio reikalų viceministrė Choe Son-hui teigė, kad viršūnių susitikimo likimas „visiškai priklauso nuo JAV“. Anot diplomatės, jei derybos bus atšauktos, šalys įsitrauks į branduolinių ginklų mūšį.

„Ar JAV su mumis pasimatys susitikimų kambaryje, ar branduolinio susidūrimo metu, visiškai priklauso nuo JAV sprendimo“, – sakė ji.

„Jeigu jie nenori su mumis sėsti prie derybų stalo, mes nemaldausime JAV dialogo ir nesivarginsime juos įkalbinėdami“, – teigė Choe Son-hui.

Kiek anksčiau šią savaitę D. Trumpas pasakė, esą yra didelė tikimybė, kad JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimas bus atidėtas.

„Atsižvelgdamas į aukšto rango JAV politikų pasisakymus, tų, kurie dar nesuvokia realybės ir lygina Korėjos Liaudies Demokratinę Respubliką su tragiško likimo ištikta Libija, imu manyti, kad jie apie mus žino per mažai, – sakė Choe Son-hui. – Kalbant jų žodžiais, mes taip pat galime priversti JAV pajusti siaubingos tragedijos skonį, kurio jos ligi šiol nepatyrė ir nė neįsivaizdavo.“

Neseniai JAV valstybės sekretorius Mike`as Pence`as pareiškė, kad jei Kim Jong Unas nesutiks sudaryti susitarimo, „tai baigsis tik taip, kaip baigėsi Libijos modelis“.

Anksčiau apie Šiaurės Korėjai pritaikytiną Libijos nusiginklavimo modelį kalbėjo ir patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas.