Pasaulyje

2018.05.24 08:17

E. Macronas Rusijoje su V. Putinu aptars karštuosius taškus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.24 08:17

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį pradeda atsakomąjį vizitą Rusijoje, kur susitiks su prezidentu Vladimiru Putinu. Beveik prieš metus V. Putiną E. Macronas priėmė Versalio rūmuose.

Susitikimo darbotvarkėje – Irano, Sirijos ir Ukrainos klausimai. Rusija yra viena iš Irano branduolinio susitarimo šalių.

Kai Jungtinės Valstijos nusprendė trauktis iš sutarties, likusios penkios sutarties šalys bando ją išsaugoti. Iranas sako, kad tai įmanoma, jei bus pasiūlytos geros sąlygos. Apžvalgininkų teigimu, susilpnėję transatlantiniai ryšiai silpnina Europos padėtį derybose.

„Su Rusija turime daug nesutarimų. Manau, kad abu prezidentai kalbės apie juos – nesutariame dėl Ukrainos, bauginimų, trukdymų, nesutariame dėl cheminio ginklo. Dialogas turi būti nuoširdus, bet taip pat ir reiklus. Tačiau taip pat turime ir interesų. Rusija yra didelė mūsų pasaulio šalis. Rusija gali būti partnerė, todėl, tarp daugelio temų, turime diskutuoti ir apie tai, ką turime bendro“, – mano Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves le Drianas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.