Pasaulyje

2018.05.23 15:45

Palestinos savivalda jungiasi prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos

ELTA 2018.05.23 15:45

Palestinos teritorijos prisijungė prie pasaulinės Cheminio ginklo konvencijos (CWC), trečiadienį pranešė Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW).

„2018 m. gegužės 17 d. Palestinos valstybė deponavo prisijungimo prie Cheminio ginklo konvencijos raštą“, – sakoma Hagoje įsikūrusios organizacijos pranešime.

2018 m. birželio 16 d. šiam raštui įsigaliojus, „Palestina taps 193-iąja prie CWC prisijungusia valstybe“, agentūrai AFP sakė vienas iš OPCW pareigūnų.

Palestiniečiai siekia sukurti savo valstybę, Palestiną, o pastaruoju metu aktyviai mėgina pelnyti tarptautinių organizacijų pripažinimą.

Tačiau tokiems mėginimams atkakliai priešinasi Izraelis, imdamasis įvairių diplomatinių priemonių, kad užkirstų tam kelią.

2012-aisiais Jungtinės Tautos Palestinos savivaldai suteikė valstybės stebėtojos statusą. Interpolas, Tarptautinis Baudžiamasis Teismas, UNESCO, o dabar – ir OPCW, traktuoja Palestinos teritorijas kaip valstybę.

Remiantis palestiniečių Užsienio reikalų ministerija, organizacijų ir sutarčių, į kurias jie yra įstoję arba kurias yra pasirašę, skaičius viršija 50.