Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.23 08:26

Venesuela išsiunčia iš šalies du JAV aukščiausio rango diplomatus

BNS 2018.05.23 08:26

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro antradienį nurodė išsiųsti iš šalies du čia reziduojančius JAV aukščiausio rango diplomatus ir griežtai pasmerkė dėl jo perrinkimo antrai kadencijai Vašingtono paskelbtas sankcijas.

N. Maduro apie diplomatų išsiuntimą pranešė per televiziją, netrukus po to, kai buvo oficialiai paskelbtas sekmadienį vykusių rinkimų nugalėtoju.   

Šiuos rinkimus boikotavo pagrindinės opozicinės šalies partijos ir pasmerkė didelė dalis tarptautinės bendrijos, įskaitant Jungtines Valstijas, pareiškusias, jog šis balsavimas buvo „apgaulė“. 

Venesuelos prezidentas šalyje nepageidaujamais asmenimis paskelbė JAV reikalų patikėtinį Toddą Robinsoną ir diplomatinės atstovybės vadovo pavaduotoją Brianą Naranjo.

„Jie privalo per 48 valandas išvykti iš šalies. Taip mes reiškiame protestą ir giname Venesuelos orumą... Pakaks sąmokslų!“ – sakė N. Maduro.  

Pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas sugriežtino sankcijas Venesuelai, dėl kurių vyriausybei bus sunkiau parduoti valstybės turtą.

„Aš atmetu visas sankcijas, nukreiptas prieš Venesuelos Bolivaro Respubliką, nes jos jai kenkia ir verčia Venesuelos žmones kentėti“, – sakė N. Maduro savo kalboje.   

Prezidentas taip pat pažadėjo pateikti įrodymų, kad abu išsiunčiami Amerikos diplomatai dalyvavo politiniame, kariniame ir ekonominiame „sąmoksle“. 

Venesuela ir Jungtinės Valstijos nėra apsikeitusios ambasadoriais nuo 2010 metų. Santykiai tarp šalių yra įtempti nuo 1999 metų, kai Venesuelos prezidentu tapo N. Maduro pirmtakas ir mentorius Hugo Chavezas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi