Pasaulyje

2018.05.22 09:46

M. Zuckerbergas EP atsakys į klausimus apie duomenų saugumą

„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas Europos Parlamente (EP) atsakys į klausimus, susijusius su socialinio tinklo vartotojų duomenimis ir jų apsauga. Praėjusį mėnesį jis liudijo Jungtinių Valstijų Kongrese.

Dalis klausimų M. Zuckerbergui greičiausiai bus susiję su šią savaitę Europos Sąjungoje įsigaliosiančiu Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu, griežtinančiu įmonių ir įstaigų atskaitingumą dėl privačių duomenų apsaugos. Neatmetama, kad socialinio tinklo įkūrėjas gali sulaukti klausimų ir dėl 2016-aisiais vykusios „Brexit“ kampanijos, po kurios Jungtinė Karalystė nutarė trauktis iš Europos Sąjungos.

Pats „Facebook“ yra patvirtinęs, jog maždaug 87 milijonų socialinio tinklo vartotojų duomenys atsidūrė britų politinės rinkodaros bendrovės „Cambridge Analytica“ rankose. Ši informacija, kuri surinkta ir iš daugiau nei pustrečio milijono Europos Sąjungos piliečių, vėliau naudota politinių agitacijų kūrimui.

Nors iš pradžių planuota, kad susitikimas su Europos Parlamento atstovais bus uždaras, EP pirmininkas pirmadienį patvirtino, kad M. Zuckerbergo apklausą bus galima stebėti tiesiogiai internetu.