Pasaulyje

2018.05.21 17:30

14 Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių atšaukia savo ambasadorius Venesueloje

BNS2018.05.21 17:30

14 Limos grupei priklausančių Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių, įskaitant Argentiną, Braziliją ir Kanadą, pirmadienį paskelbė atšaukiančios savo ambasadorius iš Venesuelos, protestuodamos prieš, jų teigimu, neteisėtus prezidento rinkimus šioje valstybėje.

Regiono grupė nurodė, kad iškvies savo šalių sostinėse dirbančius Venesuelos diplomatus dėl prezidento Nicolas Maduro pergalės sekmadienį vykusiuose rinkimuose ir pareiškė, jog „tai neatitinka laisvo, sąžiningo ir skaidraus demokratinio proceso tarptautinių standartų“.

Savo pranešime Limos grupė atkreipė dėmesį į „gilėjančią“ humanitarinę ir politinę krizę naftos turtingoje Venesueloje bei dėl jos didėjančią pabėgėlių naštą kaimyninėms šalims. Venesuela taip pat kaltinama „praradus demokratines institucijas, įstatymo viršenybę ir garantijų bei politinių laisvių stygiumi“.

Pabėgėlių krizė bus aptariama per konferenciją Peru birželio pirmoje pusėje, sakoma pranešime.

Kitame aukšto lygio susitikime sveikatos ekspertai tarsis, kaip didinti bendradarbiavimą reaguojant į „rimtą humanitarinę situaciją“ Venesueloje.

Rinkimų pareigūnai pranešė, kad per rinkimus N. Maduro surinko 68 proc. balsų. Jo pagrindinis varžovas, opozicijos kandidatas Henri Falconas pelnė vos 22 proc. rinkėjų balsų. Kritikai tvirtina, kad balsavimas buvo suklastotas.

Limos grupei priklauso Argentina, Brazilija, Kanada, Čilė, Kolumbija, Kosta Rika, Gvatemala, Gajana, Hondūras, Meksika, Panama, Paragvajus, Peru ir Sent Lusija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt