Pasaulyje

2018.05.20 15:20

Rytų Indijoje maoistams susprogdinus bombą žuvo šeši policininkai

BNS 2018.05.20 15:20

Rytų Indijoje maoistams sekmadienį susprogdinus miną žuvo mažiausiai šeši policininkai, o dar vienas buvo sunkiai sužeistas, pranešė policija.

Sausumos mina sprogo prie šarvuoto policininkų automobilio, kuris buvo smarkiai apgadintas. Incidentas įvyko Dantevados rajone Čhatisgarho valstijoje.

Už operacijas prieš sukilėlius šioje valstijoje atsakingas D. M. Awasthi sakė, kad policininkai lydėjo sunkvežimį, kuris į miškingą rajoną vežė medžiagas kelio tiesimui.

Keturi policininkai žuvo iškart, o dar du kritiškos būklės buvo nuvežti į ligoninę, kur vienas jų vėliau mirė.

Policijos ir sukarintų pajėgų pastiprinimas atskubėjo į įvykio vietą ir pradėjo užpuolikų paiešką. Du kritinės būklės sužeistieji buvo nuvežti į ligoninę.

Kinijos revoliucijos lyderio Mao Zedongo įkvėpti maoistų sukilėliai jau daugiau kaip keturi dešimtmečiai kovoja su Indijos vyriausybe, reikalaudami žemės ir darbo ūkininkams nuomininkams, neturtingiesiems ir autochtonų bendruomenėms.

Vyriausybė šiuos sukilėlius yra pavadinusi didžiausia vidaus grėsme Indijos saugumui. Tūkstančius kovotojų turintys sukilėliai kontroliuoja didelius šalies rajonus.

Praėjusį mėnesį pareigūnai pranešė, kad kariai Vakarų Indijoje per reidus nukovė mažiausiai 44 įtariamus sukilėlius.