Pasaulyje

2018.05.20 15:27

Po „kraštutinių dešiniųjų“ išpuolio Salonikų meras atsidūrė ligoninėje

BNS2018.05.20 15:27

Antro didžiausio Graikijos miesto meras ankstų sekmadienio rytą atsidūrė ligoninėje, nes nukentėjo per įtariamų kraštutinių dešiniųjų išpuolį mitingo metu, pranešė pareigūnai.

Salonikų meras Janis Butaris turėjo būti išlydėtas iš renginio, kai keli žmonės iš minios jį puolė. Renginys buvo skirtas paminėti vadinamųjų Ponto graikų (nuo seno gyvenančių Ponte – Juodosios jūros pakrantėse bei Ponto kalnų papėdėse) žudynes Turkijoje Pirmojo pasaulinio karo metais ir po jo.

„Jie mane mušė visur. Spardė, mušė kumščiais, daug, – valstybinei naujienų agentūrai ANA sekmadienį sakė J. Butaris. – Tai buvo niekingas išpuolis, bet jaučiuosi gerai.“

Filmuotoje medžiagoje iš renginio matyti, kad iš pradžių žmonės ėmė 75 metų merą pertraukinėti. Kai jis pradėjo eiti iš renginio, žmonės ėmė į jį mėtyti įvairius daiktus ir jis parkrito. Keli užpuolikai mėgino išdaužti mero automobilio langus.

Graikijos premjero Aleksio Cipro kanceliarija teigia, kad užpuolikai buvo „kraštutinių dešiniųjų banditai“.

Savo prieštaringais pareiškimais apie Makedoniją, Turkiją ir Izraelį J. Butaris ne kartą yra papiktinęs kraštutinių pažiūrų atstovus Graikijoje. Pavyzdžiui, Graikijoje nekenčiamą šiuolaikinės Turkijos tėvu laikomą Kemalį Ataturką jis yra pavadinęs „didžiu lyderiu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.