Pasaulyje

2018.05.20 12:15

Venesueloje vyksta prezidento rinkimai

Rytis Rakauskas, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.05.20 12:15

Sekmadienį Venesueloje vyksta prezidento rinkimai. Juose socialistų prezidentas Nikolas Maduras tikisi perrinkimo dar vienai šešerių metų kadencijai. Opozicija rinkimus ragina boikotuoti teigdama, kad taip būtų įtvirtinta diktatūra. Ekonomine krize besipiktinantys gyventojai  pokyčių nesitiki, o Vakarai rinkimus vadina klastote.

Žmonės prie balsadėžių eina šalį krečiant vienai didžiausių ekonominių krizių. Tarptautinio Valiutos Fondo prognozėmis, infliacija šalyje šiemet turėtų pasiekti 13 tūkst. procentų, o minimalus atlygis siekia 36 dolerius.

Krizę sukėlė ne tik kritusios naftos kainos, bet ir didelis politinis susiskaldymas šalyje. Socialistų prezidentas N. Maduras atlyginimą šiais metais kėlė jau tris kartus, o rinkėjus agituoja gąsdindamas apie varžovų neva imperialistinius planus.

Pagrindinė opozicijos partija rinkimus boikotuoja. Vis dėlto vienas konkurentas jam yra – tai Henris Falconas, kuris nepaisė opozicijos raginimo ir metė iššūkį teigdamas, kad tik balsuojant galima pakeisti padėtį.

Kandidatūrą yra iškėlęs ir vienas dvasininkas. Vakarų šalys rinkimus laiko neteisėtais

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt