Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.20 12:01

Naujasis Katalonijos lyderis į ministrų kabinetą paskyrė keturis sulaikytus arba iš šalies pasitraukusius buvusius ministrus

ELTA 2018.05.20 12:01

Naujasis Ispanijos Katalonijos regiono prezidentas Quimas Torra į naująjį ministrų kabinetą, kurį sudaro 14 narių, paskyrė keturis politikus, kurie yra arba sulaikyti, arba išvykę iš šalies dėl pernai spalį surengto referendumo dėl regiono nepriklausomybės.

Buvusiam Katalonijos teritorijos ir tvarumo ministrui Josepui Rulliui bei buvusiam regiono vyriausybės atstovui spaudai Jordiui Turulliui yra skirtas ikiteisminis kalinimas, o buvęs kultūros ministras Lluisas Puigas bei buvęs sveikatos apsaugos ministras Tonis Cominas šiuo metu yra Belgijoje, kur išvyko mėgindami išvengti arešto.

Dėl jų paramos referendumui, kurį Ispanijos Aukščiausiasis Teismas laiko neteisėtu, šiems politikams gresia ilgos laisvės atėmimo bausmės.

Jų įtraukimas į naujojo Q. Torros ministrų kabineto sudėtį laikomas aiškia žinia Ispanijos vyriausybei, kad politinis Barselonos ir Madrido karas dar nesibaigė.

Ispanijos premjeras Mariano Rajoy`us, savo ruožtu, neslėpė, kad ketina stebėti naująją regiono vyriausybę ir netoleruos jokių veiksmų, kurie pažeis įstatymus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi