Pasaulyje

2018.05.19 22:05

Policija nukovė keturis kovotojus, Čečėnijoje įsiveržusius į stačiatikių bažnyčią

BNS2018.05.19 22:05

Keturi kovotojai šeštadienį įsiveržė į rusų stačiatikių bažnyčią daugiausia musulmoniškame Rusijos Čečėnijos regione, tačiau per susirėmimą su saugumo pajėgomis, per kurį taip pat žuvo du policininkai ir vienas tikintysis, buvo nukauti.

Maskvos remiamas Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas pareiškė, kad kovotojai Grozno centre esančioje Arkangelo Mykolo cerkvėje susirinkusius žmonės mėgino paimti įkaitais. Jis pridūrė asmeniškai kontroliavęs specialiąją operaciją, per kurią buvo nukauti visi užpuolikai.

Rusijos tyrimų komitetas pranešė, kad per susirėmimą žuvo du policijos pareigūnai, o dar du buvo sužeisti. Be to, žuvo vienas tikintysis ir dar vienas buvo sužeistas. Komiteto duomenimis, užpuolikai buvo apsiginklavę šaunamaisiais ginklais ir peiliais.

Tuo tarpu naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi Čečėnijos policija, pranešė, kad kovotojai taip pat turėjo kirvių ir butelių su padegamuoju mišiniu.

Užpuolikų tapatybė kol kas nebuvo nustatyta, tačiau R. Kadyrovas pareiškė, jog iš žvalgybos duomenų matyti, kad nurodymus surengti išpuolį jie gavo „iš Vakarų valstybės“. Ištikimybę Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui deklaruojantis Čečėnijos lyderis nuolat užsipuola Jungtines Valstijas ir jų Vakarų sąjungininkes, kurias kaltina bandymais susilpninti Rusiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt