Pasaulyje

2018.05.19 19:00

Naujojo Katalonijos lyderio vyriausybėje – įkalinti, užsienyje gyvenantys politikai

BNS 2018.05.19 19:00

Naujasis Katalonijos lyderis Quimas Torra į savo regioninę vyriausybę šeštadienį paskyrė du buvusius ministrus, kuriuos Madridas yra įkalinęs už nepriklausomybės nuo Ispanijos palaikymą, ir dar du politikus, kurie yra pabėgę į užsienį.

Q. Torra potvarkiu paskyrė savo vyriausybę, tačiau Ispanija vis dar gali ją blokuoti, nes tvirtina, kad jo administracija turi būti „teisėta ir gyvybinga“.

Katalonijos lyderis į savo vyriausybę paskyrė 13 „patarėjų“, įskaitant Jordi Turullą ir Josepą Rullą, kurie šiuo metu yra laikomi kalėjime netoli Madrido. Dar du – Antoni Cominas ir Luisas Puigas – šiuo metu yra Belgijoje, į kurią pabėgo kartu su nušalintuoju Katalonijos lyderiu Carlesu Puigdemontu.

Griežtas katalonų separatistas Q. Torra naujuoju Katalonijos lyderiu buvo oficialiai prisaikdintas ketvirtadienį. Separatistų dominuojamas Katalonijos parlamentas jį išrinko pirmadienį.

Pernai Katalonijai pamėginus atsiskirti, Ispanija nugrimzdo į rimčiausią per pastaruosius dešimtmečius politinę krizę.

Regiono parlamentui paskelbus nepriklausomybę, Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy įvedė tiesioginį Katalonijos valdymą iš Madrido ir sušaukė pirmalaikius regiono rinkimus, įvykusius gruodį.