Pasaulyje

2018.05.19 11:45

Afganistane per virtinę sprogimų kriketo rungtynių metu žuvo 8 žmonės, dar 45 sužeisti

BNS 2018.05.19 11:45

Afganistano rytiniame Džalalabado mieste per virtinę sprogimų stadione, kur vyko kriketo rungtynės, žuvo aštuoni žmonės ir dar 45 buvo sužeisti, šeštadienį pranešė pareigūnai.

Tai pirmoji žmonių gyvybių pareikalavusi ataka Afganistane prasidėjus musulmonų šventajam pasninko mėnesiui Ramadanui.

Virtinė sprogimų nugriaudėjo žiūrovų tribūnose, kai žmonės penktadienio vakarą susirinko į stadioną stebėti vietos kriketo lygos rungtynių, nurodė Nangarharo provincijos gubernatoriaus biuras. 

Kol kas nė viena grupuotė neprisiėmė atsakomybės už šią ataką. Talibanas per susirašinėjimo programėlę „WhatsApp“ paskelbė žinutę, kurioje nurodė, kad nėra atsakingas už sprogimus kriketo rungtynių metu.  

Nangarharo provincijos sostinė Džalalabadas yra pasienyje su Pakistanu. Šiame mieste aktyviai veikia tiek talibai, tiek džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ kovotojai.  

2017 metų rugsėjį „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už mirtininko sprogdintojo išpuolį, surengtą per kriketo rungtynes Kabule. Tąsyk žuvo trys žmonės ir dar penki buvo sužeisti. 

Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani šeštadienį pasmerkė išpuolį Džalalabade.

„Teroristai nesiliauja žudę žmones netgi per šventąjį Ramadano mėnesį... Surengę teroristinę ataką žmonių pilname stadione jie dar kartą įrodė, kad nepaiso jokios religijos ar įsitikinimų ir yra žmonijos priešai“, – rašoma prezidentūros išplatintame pareiškime.  

Kriketas ir futbolas yra populiariausios sporto šakos karo nuniokotame Afganistane. Talibano valdymo laikotarpiu sportas buvo praktiškai uždraustas, nes laikyta, kad jis atitraukia žmonių dėmesį nuo religijos.