Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.18 19:44

„Cambridge Analytica“ JAV teismui pateikė prašymą dėl savanoriško bankroto

BNS 2018.05.18 19:44

Skandalingai pagarsėjusi Didžiosios Britanijos politinių konsultacijų įmonė „Cambridge Analytica“ Niujorko pietų apygardos teismui pateikė prašymą dėl savanoriško bankroto pagal JAV bankroto įstatymo 7 skyrių, parodė teismo dokumentai.

Gegužės pradžioje įmonė, kuriai nepavyko atsitiesti po „Facebook“ duomenų skandalo, paskelbė, jog nutrauks veiklą ir Didžiojoje Britanijoje bei Jungtinėse Valstijose pateiks bankroto paraiškas.

Dokumentuose, su kuriais pavyko susipažinti agentūrai AFP, nurodyta, kad „Cambridge Analytica“ turtas patenka į 100,001–500 tūkst. JAV dolerių vertės kategoriją, o įsipareigojimai – į 1–10 mln. JAV dolerių vertės kategoriją.

Kiek anksčiau šį mėnesį įmonė, kuri dirbo JAV prezidento Donaldo Trumpo 2016 metų rinkimų kampanijai, pareiškė, kad „daugybė nepagrįstų kaltinimų“ sužlugdė jos verslą, kuris „nebėra gyvybingas“.

Į skandalą įmonė pateko kovo mėnesį, kai buvęs įmonės analitikas 28 metų Christopheris Wylie`as iš Kanados atskleidė, kad „Cambridge Analytica“ sukūrė dešimčių milijonų „Facebook“ naudotojų „psichologinius profilius“, pasitelkusi specialią psichologinį portretą kuriančią programėlę.

„Cambridge Analytica“ situaciją dar pablogino paviešinti žurnalistų slapta nufilmuoti kadrai, kuriuose girdėti, kaip įmonės vadovas Alexanderas Nixas kalba apie tai, kaip galima laimėti politines kampanijas pasitelkus šantažą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi