Pasaulyje

2018.05.18 22:14

Per šaudynes JAV žuvo 10 žmonių

LRT.lt, BNS 2018.05.18 22:14

JAV Santa Fė mieste esančioje vidurinėje mokykloje įvyko šaudynės, per kurias žuvo mažiausiai 10 žmonių. 

Įvairios žiniasklaidos priemonės teigia, kad žuvo mažiausiai 10 žmonių. Dar 10 žmonių buvo sužeista. Taip pat įtariama, kad mokyklos teritorijoje rasta sprogstamųjų įtaisų.

„Yra kelios aukos, – per spaudos konferenciją sakė Hariso apygardos šerifas Edas Gonzalezas. – Jų gali būti nuo aštuonių iki 10; dauguma jų – moksleiviai.“

Šerifas sakė, kad šaudynes surengė vienas Santa Fė vidurinės mokyklos moksleivis. Santa Fė miestas yra apie 50 km į pietryčius nutolęs nuo Hjustono.

Sulaikyto paauglio tapatybė kol kas nenustatyta, o šiuo metu pareigūnai apklausia antrą galimą įtariamąjį, žurnalistams sakė E. Gonzalezas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ iškart po išpuolio parašė, kad „pirminiai pranešimai neatrodo gerai“.

„Mes gedime siaubingų mirčių ir siunčiame savo paramą bei meilę visiems, kuriuos palietė ši siaubinga ataka Teksase – mokiniams, jų šeimoms, Santa Fė vidurinės mokyklos mokytojams ir darbuotojams. Mes esame su jumis šią tragišką valandą ir būsime amžinai su jumis...“, – „Twitter“ rašė JAV prezidentas.

Didžiausioje JAV valstijoje esančiame Santa Fė mieste gyvena 13 tūkst. žmonių, o vidurinėje mokykloje, kurioje įvyko incidentas, mokosi apie 1400 studentų.

Šaudymas Santa Fė vidurinėje mokykloje buvo dar vienas iš daugybės panašių incidentų JAV mokymosi įstaigose, kur ginkluotas smurtas tapo kasdienio gyvenimo dalimi.

Anksčiau šiemet vienoje Floridos vidurinėje mokykloje buvo nušauti 14 mokinių ir trys pedagogai. Po šių žudynių išgyvenusieji pradėjo kampaniją prieš tokį smurtą.

JAV prezidentas, anksčiau teikęs pirmenybę mokytojų apginklavimui, o ne ginklų kontrolės priemonėms, pareiškė, kad jo administracija „pasiryžusi daryti viską, kas mūsų galioje, kad apsaugotume mūsų mokinius, apgintume mūsų mokyklas ir neleistume ginklams patekti į rankas tiems žmonėms, kurie kelia grėsmę sau ir kitiems“.

Daugybė šūvių

Šaudymas prasidėjo apie 8 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku, prasidėjus pamokoms.

Anot vienos liudininkės, iš mokyklos įstaigos bėgo panikos apimti mokiniai.

„Kažkas (ginkluotas) šautuvu įėjo į vidų ir pradėjo šaudyti, o viena mergaitė buvo pašauta į koją“, – incidentą vietos televizijai KTRK komentavo Nikki prisistačiusi liudininkė.

Vieno vaiko tėvas Richardas Allenas sakė televizijai, kad atvyko į mokyklą vos prasidėjus šaudymui ir pranešė, kad kelios aukos buvo išvežtos greitosios pagalbos automobiliais.

„Mano sūnus sakė, jog kažkas įėjo į dailės kabinetą ir pradėjo šaudyti į daugybę vaikų“, – nurodė R. Allenas.

Televizijos reportažuose matyti iš mokyklos viena grupe išvedami vaikai.

Kai kurie moksleiviai buvo evakuoti į šalia esantį autoservisą, iš kur juos paėmė tėvai, pranešė televizija KHOU.

Apylinkėje buvo uždaryta prieiga prie mokyklų teritorijų, tačiau kol kas neaišku, kiek tiksliai nukentėjo vaikų.

Mokinė Paige Curry sakė vietos žiniasklaidai, kad išgirdo šūvius, o iškart po jų – priešgaisrinę signalizaciją. Tada mokytojai palydėjo vaikus į netoliese esančią degalinę.

„Mačiau vieną mergaitę – manau, kad jai buvo šauta į kelio girnelę. Ten buvo uždėtas tvarstis. Ji šlubavo, o vėliau atvyko gaisrininkai ir ją pasiėmė“, – televizijai CBS sakė kitas mokinys, prisistatęs Tyleriu.

Į mokyklos teritoriją atvyko gausios policijos pajėgos kartu su Alkoholio, tabako, šaunamųjų ginklų ir sprogmenų departamento (ATF) agentais.