Pasaulyje

2018.05.18 14:15

S. Skripalis paleistas iš ligoninės

DELFI.lt2018.05.18 14:15

Penktadienį iš ligoninės paleistas Sergejus Skripalis, kurį su dukra bandyta nunuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, praneša skynews.com.

Sergejus ir Julija Skripaliai kovo pradžioje buvo rasti be sąmonės prie vieno Solsberio prekybos centro. Ligoninėje Sergejus Skripalis praleido 10 savaičių.

Detektyvai apklausė ligoninėje sveikusį S. Skripalį, ketvirtadienį informavo „Sky News“.

„Fantastiška žinia, jog Sergejus Skripalis pakankamai gerai jaučiasi, kad paliktų Solsberio apygardos ligoninę“, – sakoma šios įstaigos direktorės Caros Charles-Barks pranešime.

Abiejų pacientų dabartinė buvimo vieta neatskleidžiama, siekiant užtikrinti jų saugumą.

Solsberio apygardos ligoninės atstovas informavo pranešime spaudai: „Šie pacientai išrašyti iš ligoninės, tačiau teisė į paciento konfidencialumą išlieka, ji neleidžia mums pateikti detalių apie šiems individams skirtą gydymą. Apskritai gydant tokios sunkios būklės žmones, apnuodytus nervus paralyžiuojančiomis medžiagomis, reikia juos stabilizuoti, palaikyti jų gyvybę, kol organizmai pajėgs gaminti fermentų, kurie pakeistų apnuodytuosius.“

Išaiškėjant vis daugiau detalių apie pastarojo meto jo veiklą, jie siekia suprasti, kaip gyveno rusų buvęs dvigubas agentas Britanijoje, išėjus į atsargą.

Detektyvai nori daugiau sužinoti apie nuolatines S. Skripalio keliones traukiniu į Londoną, išvykas į užsienį ir kasmėnesinius susitikimus su Jungtinės Karalystės (JK) karinės žvalgybos „MI6“ vadovu Solsberio restorane.

Šią savaitę pranešta, kad 66 m. S. Skripalis informuodavo žvalgybos agentūras Čekijoje ir Rusijoje apie Rusijos žvalgybos agentus ir jų darbo metodus, o 2016 m. skaitė paskaitą.

Tėvas ir dukra kritinės būklės atsidūrė ligoninėje. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May paskelbė, jog rusai buvo apnuodyti cheminiu ginklu „Novičiok“, pagamintu Sovietų Sąjungoje, ir pareiškė, kad už nusikaltimo slypi Rusija. Maskva tokius kaltinimus kategoriškai neigia.

Mirtį nešančio cheminio ginklo, pavadinimu „Novičiok“, poveikis buvo stipresnis nei zarino arba VX. Vienas aukštas pareigas Sovietų Sąjungos karinėse pajėgose ėjęs patarėjas „Novičiok“ serijos preparatus kitados pavadino politiniais ginklais ir ypač akcentavo galingą moralinį bei psichologinį jų poveikį.

S. Skripalis 2004 metais Rusijoje buvo suimtas ir apkaltintas šnipinėjimu Didžiosios Britanijos naudai. 2006 metais jis buvo nuteistas 13 metų kalėti. 2010 metais Rusijai ir JAV apsikeitus šnipais, S. Skripalis gavo prieglobstį Didžiojoje Britanijoje.