Naujienų srautas

Pasaulyje

2018.05.17 18:53

Šiaurės Korėja kaltina Pietų Korėjos vyriausybę nekompetencija

BNS 2018.05.17 18:53

Šiaurės Korėjos Taikaus šalies suvienijimo komiteto pirmininkas Ri Son Gwonas apkaltino Pietų Korėjos vyriausybę nekompetencija ir pareiškė, kad Pchenjanas nesutiks grįžti prie derybų stalo su Seulo, kol nebus išspręsta ištisa virtinė klausimų, ketvirtadienį pranešė oficiali Šiaurės Korėjos naujienų agentūra.

Kiek anksčiau Pchenjanas atšaukė trečiadienį turėjusias įvykti derybas su Pietų Korėjos aukšto rango pareigūnais. Tai buvo padaryta reaguojant į šiuo metu vykstančias bendras Pietų Korėjos ir JAV aviacijos pratybas „Max Thunder“, kurias Pchenjanas pavadino „grubia ir pavojinga provokacija“.

Seulas ir Pchenjanas planavo per šias derybas aptarti tolesnį santykių vystymą po praėjusį mėnesį Korėjos pusiasalį dalijančioje Demilitarizuotojoje zonoje įvykusio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno  susitikimo su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu.

„Jei rimta situacija, atvedusi prie aukšto lygio derybų tarp Šiaurės ir Pietų (Korėjų) atšaukimo, nebus išspręsta, mums niekada nebus paprasta vėl tiesiogiai sėsti (prie derybų stalo) su dabartine Pietų Korėjos vyriausybe“, – pareiškė Ri Son Gwonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi