Pasaulyje

2018.05.17 17:47

ES sieks apsaugoti įmones nuo JAV sankcijų Iranui

ELTA2018.05.17 17:47

Kad išgelbėtų branduolinį susitarimą su Iranu, Europos Sąjunga (ES) reaktyvuos įstatymą JAV sankcijoms atremti. „Mes privalome veikti dabar“, – po ES viršūnių susitikimo Sofijoje ketvirtadienį pareiškė Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris. Esą būtina apsaugoti pirmiausiai smulkias ir vidutines įmones.

Vadinamasis ES draudimo įstatymas (Blocking Statute) gali uždrausti Europos įmonėms laikytis JAV sankcijų Iranui. Vašingtonas paskelbė atnaujinsiąs sankcijas, kai vienašališkai pasitraukė iš branduolinio susitarimo. Kartu minėtas įstatymas numato kompensacijas už galimas išlaidas ir nuostolius. 

Kaip tiksliai įstatymas galėtų būti panaudotas, kol kas nežinoma. Vokietijos kanclerė Angela Merkel Sofijoje sakė, jog nereikia puoselėti iliuzijų, kad būtų atlyginta už nuostolius visai ekonomikai. 

Šis įstatymas buvo priimtas 1996-aisiais, kai vyko ginčas dėl sankcijų Kubai, Iranui ir Libijai. Tačiau jis dar niekuomet nebuvo naudojamas, nes ginčas dėl sankcijų tada buvo išspręstas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt