Pasaulyje

2018.05.17 17:53

Graikija: ginče dėl Makedonijos pavadinimo susitarimas „dar“ nepasiektas

BNS 2018.05.17 17:53

Graikija ir Makedonija „dar nėra pasirengusios“ paskelbti susitarimo dėl savo ketvirtį amžiaus besitęsiančio ginčo dėl pavadinimo, ketvirtadienį po derybų su makedoniečių kolega Zoranu Zajevu pareiškė graikų premjeras Aleksis Cipras.

„Manau, nuėjome didžiąją kelio dalį, bet dar reikia nueiti tam tikrą (derybų) atstumą“, – sakė Graikijos premjeras per Sofijoje surengtą spaudos konferenciją, kurią tiesiogiai transliavo jo šalies valstybinė televizija.

Kiek anksčiau Makedonijos premjeras pareiškė, kad pasiekė „priimtiną“ susitarimą su A. Cipru, tačiau daugiau detalių apie jį nepateikė.

„Aptarėme daugybę variantų ir sutarėme dėl vieno, kuris yra priimtinas abiem pusėms“, – Z. Zajevas sakė žurnalistams po derybų su A. Cipru per Balkanų šalių ir Europos Sąjungos viršūnių susitikimą Sofijoje.

Tačiau Graikijos premjeras tvirtina, kad Atėnai siekia bendro ir tvaraus sprendimo, kad nebeliktų jokių problemų, susijusių su būsimu Makedonijos pavadinimu.

„Šiose derybose arba sutinki dėl visko, arba (nesutinki) dėl nieko“, – pareiškė A. Cipras, pridūręs, kad naujas susitikimas su Z. Zajevu gali įvykti birželio pradžioje.

A. Cipras pabrėžė, kad kitas svarbus įvykis bus Europos diplomatijos vadovų susitikimas birželio 25-ąją, per kurį Makedonija tikisi gauti preliminarią derybų dėl stojimo į ES pradžios datą.

„Birželis bus kritinis mėnuo... Privalome greitai pasiekti pažangos“, – teigė Graikijos ministras pirmininkas.