Pasaulyje

2018.05.17 18:12

Britanija ruošiasi karališkosioms vestuvėms

BNS 2018.05.17 18:12

Linksmybės gatvėse, ekranai po atviru dangumi ir barai hipsteriams – visa tai siūloma britams, pasirengusiems švęsti princo Harry ir amerikietės aktorės Meghan Markle vestuves, šeštadienį vyksiančias Vindzoro pilyje.

Pateikiame penkis būdus, kaip britai švenčia ar... aprauda karališkosios šeimos narių vestuves:

Mergvakariai ir bernvakariai

Didžiojoje Britanijoje įprasta vestuvių išvakarėse švęsti mergvakarį ir bernvakarį. Šios tradicijos laikomasi nepriklausomai nuo būsimų jaunavedžių kilmingumo.

Harry savo bernvakarį kartu su broliu ir būsimu pirmuoju pabroliu princu Williamu švęs netoli Vindzoro esančiame penkių žvaigždučių viešbutyje. Būsima nuotaka M. Markle tuo metu patogiai leis laiką su savo motina netoliese esančioje užmiesčio rezidencijoje.

Londono naktiniai barai kviečia linksmybių mėgėjus tą vakarą būsimų jaunavedžių garbei kaip reikiant pašvęsti.

AFP/Scanpix nuotr.

Rytų Londone esančiame madingame „Bethnal Green Working Men's Club“ organizuojamas „karališkas“ bernvakaris, kurio dalyviams žadami tokiai šventei būtini atributai, įskaitant dirbtinius falus ir princą Harry vaizduojančias kartotines žmogaus dydžio figūras.

Netoliese esančiame hipsterių ir menininkų pamėgtame Šordičo rajone iš jūrinių konteinerių pastatytoje laikinoje prekyvietėje taip pat siūloma savaip švęsti princo Harry bernvakarį. Susirinkusiuosius linksmins didžėjus Jevanni, įpiršęs princui savo vizitinę kortelę, kai šis su Meghan lankėsi į pietus nuo Londono esančio Brikstono radijo stotyje, nes vylėsi būti pakviestas groti į išsvajotą karališkųjų vestuvių vakarėlį.

Linksmybės gatvėse

Anglija ir Velsas garsėja gatvėse organizuojamomis linksmybėmis. Jų tradicija siekia laikotarpį po Pirmojo pasaulinio karo, kai būdavo organizuojamos vadinamosios taikos vakarienės pamaitinti alkstančius vaikus. Ilgainiui tai evoliucionavo į tradiciją nacionalines šventes švęsti gatvėse.

Visoje šalyje vietos administracijos gavo šimtus prašymų išduoti leidimus organizuoti šventę, per kurią bus uždaryti keliai, o gatvės išpuoštos vėliavėlėmis.

Londono pietvakariuose esančiame Ričmonde karališkųjų vestuvių savaitgalį numatyti 93 pramoginiai renginiai.

Škotai, regis, nusiteikę mažiau entuziastingai: čia kol kas numatytas vos vienas gatvės vakarėlis – atokiame Elgino mieste netoli Šiaurės jūros pakrantės.

Išgertuvės

Karališkosios šeimos narių vestuvės ir alkoholis daugeliui britų, panašu, yra du neatsiejami dalykai. Šios vestuvės, regis, taip pat nebus išimtis, juolab jos sutaps su Anglijos futbolo asociacijos (FA) taurės turnyro finalu.

Vyriausybė, siekdama pakurstyti entuziazmą ir išpešti ekonominės naudos, vestuvių dieną leido aludėms dirbti ilgiau. Tikimasi, kad dėl švenčiančiųjų antplūdžio jos uždirbs papildomus 10 mln. svarų.

AFP/Scanpix nuotr.

Daugybė alinių jaunavedžių garbei stengsis suderinti angliškus ir amerikietiškus motyvus.

Milžiniški ekranai

Vindzore palei maršrutą, kuriuo judės vestuvių procesija, taip pat kitose miesto vietose po atviru dangumi įrengiamos vietos didžiuliuose ekranuose tiesiogiai stebėti iškilmes.

Šimtų žiūrovų laukiama Kensingtono soduose, esančiuose šalia Kensingtono rūmų, kur po vestuvių įsikurs jaunavedžiai.

Londono nacionalinis jūrų muziejus, įtrauktas į UNESCO Pasaulio saugomų paveldo objektų sąrašą, taip pat suteiks galimybę stebėti ceremoniją vienoje vaizdingiausių vietų, per didžiulius ekranus, įrengus šalia esančioje pievoje.

Respublikonų suvažiavimas?

Tuo metu nusistačiusieji prieš karališkąsias vestuves dėl politinių įsitikinimų galės prisidėti prie monarchijos priešininkų organizacijos „Republic“ (Respublika) šeštadienį Londono finansų rajone organizuojamo kasmetinio suvažiavimo.

Jame laukiama aktyvistų iš Danijos, Nyderlandų, Norvegijos, Ispanijos ir Švedijos. Turėtų dalyvauti ir britų opozicijos įstatymų leidėja Emma Dent Coad, išrinkta Kensingtono ir Čelsio karališkojoje apygardoje, būsimoje princo Harry ir M. Markle gyvenamojoje vietoje.

Karališkųjų tuoktuvių ceremonija – tiesiogiai portale LRT.lt ir LRT TELEVIZIJOJE šeštadienį nuo 13 val.