Pasaulyje

2018.05.17 14:17

Kongo kaimo vietovėse prasidėjęs Ebolos protrūkis pasiekė miestą

ELTA 2018.05.17 14:17

Kongo Demokratinėje Respublikoje kilęs naujas Ebolos protrūkis iš kaimiškų vietovių išplito į vieną iš šalies miestų. Tai privertė nuogąstauti, kad liga gali tapti vis sunkiau kontroliuojama, praneša BBC.

Šalies sveikatos apsaugos ministras Oly`is Ilunga Kalenga patvirtino informaciją apie Mbandakos mieste užfiksuotą šios ligos atvejį. Milijoną gyventojų turintis miestas įsikūręs per 130 kilometrų nuo teritorijos, kur šio mėnesio pradžioje buvo užfiksuoti pirmieji susirgimo šia liga atvejai.

Mbandaka – svarbus šalies transporto mazgas, turintis gerą susisiekimą su sostine Kinšasa.

Naujausiais duomenimis, Ebolos virusu šalyje jau užsikrėtė 42 žmonės, 23 iš jų mirė.

Ebola – sunki infekcinė liga, sukelianti vidinį kraujavimą ir neretai besibaigianti sergančiojo mirtimi. Ji sparčiai plinta per kontaktą su organizmo skysčiais, o gripą primenantys pirmieji simptomai ne visuomet leidžia iš karto nustatyti, kokia tai liga.

Anot Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pareigūno Peterio Salamos, ligos išplitimas į didmiestį reiškia, kad susirgimo atvejų skaičius gali staigiai išaugti.

„Tai – svarbus protrūkio raidos elementas, – BBC sakė jis. –Tai yra miesto Ebola, kuri labai skiriasi nuo kaimo Ebolos. Yra galimybė, kad dabar staiga išaugs naujų susirgimų skaičius.“